PlayStation 5 sa v súčasnosti prakticky nedá zohnať, čo zneužívajú predajcovia, ktorým sa darí hernú konzolu naskladniť. Zatiaľ čo odporúčaná predajná cena verzie s Blu-ray mechanikou bola v Európe zvýšená na 549,00 € a bez nej na 499,00 €, skutočná cena je úplne iná . Tesne pred Vianocami vás určite nepoteší.

Ak ste chceli prostredníctvom PS5 potešiť svojho blízkeho alebo dieťa, pripravte sa a to, že to nebude lacné. Základná cena konzoly (verzia s mechanikou) je totiž stanovená na 721 €. Hovoríme o produkte, ktorý je normálne skladom. PlayStation 5 kúpite aktuálne za najvýhodnejšie ceny u týchto predajcov.

Ak by vám nevadilo čakať s predpokladaným doručením o 16 dní, na Alze majú PlayStation 5 aj za 689 €. Bonusom sú síce hry FIFA 23 a Gran Turismo 7, no stále ide o extrémne vysokú čiastku v porovnaní s tou odporúčanou.

Výroba PlayStation 5 je pomalá. Cena zrejme tak skoro neklesne 

Herná konzola PlayStation 5
Zdroj: Unsplash / Kerde Severin

Ako dopĺňa portál Gizmochina, výroba PlayStation 5 je extrémne pomalá. Za uplynulé dva roky, čo je konzola na trhu, sa podarilo predať iba 25 miliónov kusov, čo je v porovnaní s dopytom doslova smiešne číslo.

A aj keď Sony sľubuje, že pracuje na zlepšení, zatiaľ to tak nevyzerá. Za uplynulé 3 mesiace sa totiž podarilo vyrobiť len 3,3 milióna kusov PS5, čo je síce 13 % z celkového predaja, no zďaleka nejde o uspokojivú hodnotu.

Firma však chce do konca roka 2022 predať ešte cca 9 miliónov kusov PlayStation 5, vďaka čomu by mohla zasýtiť dopyt tesne pred Vianocami. Či sa to ale podarí je v tejto chvíli otázne. Ľudia budú zrejme odkázaní aj naďalej na nákup extréme predraženého PS5. V opačnom prípade sa načakajú mesiace a ani po tých nie je isté, či bude konzola lacnejšia.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AirPods 3 teraz kúpite veľmi výhodne. Konečne sa oplatia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -