PlayStation 5 sa v súčasnosti prakticky nedá zohnať, čo zneužívajú predajcovia, ktorým sa darí hernú konzolu naskladniť. Zatiaľ čo odporúčaná predajná cena verzie s Blu-ray mechanikou bola v Európe zvýšená na 549,00 € a bez nej na 499,00 €, skutočná cena je úplne iná . Tesne pred Vianocami vás určite nepoteší.

Ak ste chceli prostredníctvom PS5 potešiť svojho blízkeho alebo dieťa, pripravte sa a to, že to nebude lacné. Základná cena konzoly (verzia s mechanikou) je totiž stanovená na 721 €. Hovoríme o produkte, ktorý je normálne skladom.

- Reklama -

Ak by vám nevadilo čakať s predpokladaným doručením o 16 dní, na Alze majú PlayStation 5 aj za 689 €. Bonusom sú síce hry FIFA 23 a Gran Turismo 7, no stále ide o extrémne vysokú čiastku v porovnaní s tou odporúčanou.

Výroba PlayStation 5 je pomalá. Cena zrejme tak skoro neklesne 

Herná konzola PlayStation 5
Zdroj: Unsplash / Kerde Severin

Ako dopĺňa portál Gizmochina, výroba PlayStation 5 je extrémne pomalá. Za uplynulé dva roky, čo je konzola na trhu, sa podarilo predať iba 25 miliónov kusov, čo je v porovnaní s dopytom doslova smiešne číslo.

A aj keď Sony sľubuje, že pracuje na zlepšení, zatiaľ to tak nevyzerá. Za uplynulé 3 mesiace sa totiž podarilo vyrobiť len 3,3 milióna kusov PS5, čo je síce 13 % z celkového predaja, no zďaleka nejde o uspokojivú hodnotu.

Firma však chce do konca roka 2022 predať ešte cca 9 miliónov kusov PlayStation 5, vďaka čomu by mohla zasýtiť dopyt tesne pred Vianocami. Či sa to ale podarí je v tejto chvíli otázne. Ľudia budú zrejme odkázaní aj naďalej na nákup extréme predraženého PS5. V opačnom prípade sa načakajú mesiace a ani po tých nie je isté, či bude konzola lacnejšia.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -