Drony ako hračka pre celú rodinu

Drony sa k širokej verejnosti dostali už pred niekoľkými rokmi a získali si srdcia mnohých ľudí. Taktéto bezpilotné lietadlo ovládané pomocou diaľkového ovládača má v súčasnosti uplatnenie vo viacerých odvetviach. Medzi najpopulárnejšie využitie týchto lietajúcich strojov sú drony pre deti a drony využívané na komerčné alebo filmové účely.

Pri výbere dronov musíte primárne rozmýšľať nad tým, na aké účely chcete dron využívať, pretože každý typ je stavaný na iný druh záťaže a manipulácie. Drony na rekreačné účely mávajú častokrát horšiu kameru a slabšiu baterku, ako drony používané na natáčanie filmov, reklám alebo iných audiovizuálnych záberov. Na druhej strane sú cenovo dostupnejšie a na voľnočasové nahrávanie bohato stačia. Treba mať preto na pamäti niekoľko základných predpokladov, ktoré by mal váš budúci dron spĺňať:

Výdrž letu drona

Jednou zo základných otázok, ktoré si treba pred kúpou nového dronu položiť je, koľko s ním chceme lietať. Výdrž batérie na jedno nabitie je dôležitým parametrom, ktorý nám ukazuje, aký čas dokáže dron letieť na jedno nabitie bez prestávky. Čím dlhšie, tým lepšie, avšak na druhej strane sa to odzrkadlí aj na cene samotného dronu, preto si musíte vopred premyslieť, aký dlhý čas chcete s dronom lietať vo vzduchu.

Dĺžka doletu a funkcia návratu domov

Dĺžka doletu je taktiež dôležitým ukazovateľom, s ktorým musíte počítať pri výbere svojho bezpilotného lietadla. Táto metrika ukazuje, ako ďaleko dokáže dron odletieť od ovládacieho prístroja bez toho, aby nestratil signál. Veľkou výhodou je funkcia návratu domov, ktorá zabezpečí to, že dron sa pri strate signálu vráti na pôvodné miesto ku svojmu majiteľovi a nepadne bezhlavo dole.

Kamera

Drony s kamerou patria na trhu už k samozrejmostiam, avšak stále si na ne treba dávať pozor. Lacnejšie alternatívy častokrát disponujú slabšími kamerami a krásne panoramatické zábery zapadajúceho slnka môžu byť menej kvalitné. Preto ak chcete dron využívať prevažne na filmovanie, budete si musieť priplatiť za kvalitu.

Cena

Posledným a zároveň najdôležitejším parametrom je cena dronu. Cenové rozpätie je veľké a dron si dokážete kúpiť skoro „zadarmo“, ale aj v cene ojazdeného auta. Je dôležité si ešte pred samotnou kúpou nastaviť cenový limit, v ktorom sa budete pohybovať. Ak ste nováčikom, odporúčame vám začať s lacnejšími variantmi, pokiaľ nechytíte lietanie do rúk. Potom môžete pokračovať nákupom drahších bezpilotných lietadiel.

Prečítajte si tiež  Nové počítače Mac sú už za rohom. Po novom roku sa dočkáme predstavenia týchto modelov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.