Výnosy skupiny O2 na Slovensku, ktorá zahŕňa aj výsledky spoločnosti O2 Business Services, dosiahli v troch štvrťrokoch vyše 233 mil. eur. Počet zákazníkov (aktívnych SIM kariet) operátora O2 vzrástol v sledovanom období na takmer 2,32 mil.

„Neľahká makroekonomická situácia spôsobená najmä rastom cien vstupov sa už v tomto roku prejavila na strane nákladov. V budúcom roku očakávame jej ďalšie zhoršenie, pričom podstatnú zložku budú tvoriť vyššie náklady spojené s energiami.“ uviedol generálny riaditeľ O2 Igor Tóth.

Následne dodal: „Nepriaznivý vývoj v nákladových položkách sa nám darí čiastočne kompenzovať na strane výnosov, kde sme zaznamenali 3% medziročný nárast. Tým sa nám vytvára priestor pre ďalšie investície na Slovensku najmä do oblasti sietí. Aj počas tretieho štvrťroka sme sa zamerali práve na túto oblasť a už koncom septembra bol signál 5G dostupný pre viac ako tretinu ľudí v takmer 170 lokalitách na Slovensku,“ 

Prehľad prevádzkových ukazovateľov

Zákaznícka báza sa v treťom štvrťroku medziročne zvýšila o vyše 3% na takmer 2,32 mil. Zákazníci s pravidelnou mesačnou platbou tvorili z celkovej zákazníckej bázy 70% podiel. Priemerný mesačný výnos na zákazníka (ARPU) dosiahol výšku 11 eur.

*Údaj zahŕňa aj 505 tis. M2M SIM kariet k 30. septembru 2022

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Ďalší slovenský operátor zvyšuje ceny za svoje služby. Poznáme podrobnosti
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here