Elon Musk zdá sa začal nový týždeň veľmi zaujímavo. Najprv investoval 10 000 000$ do bezpečnosti našej budúcnosti pred umelou inteligenciou a dnes oznamuje, jeho ďalšiu nemalú investíciu, vlastne o tri nuly dlhšiu čiastku ako pred tým na to, aby mohol vybudovať pokrytie internetu aj vo vesmíre!

Celosvetový internet

Celý projekt vlastne súvisí s plánmi globálneho pokrytia internetu po celom svete. Musk tvrdí, že jeho satelity ponúknu internet aj na miestach, kde ho do teraz nebolo možné „chytiť“ a to všetko za veľmi nízku cenu a bez nutnosti použitia pozemných káblov. Tento internet by mal byť navyše dostatočne rýchly. Vďaka niečomu podobnému budeme teda môcť chytať 3G/4G sieť aj na takých miestach ako je Orava či Záhorie, kde to naše slovenské telekomunikačné spoločnosti zatiaľ nedokázali pokryť.

- Reklama -

Internet vo vvesmíre

Elon Musk je veľký vizionár a je jeden z tých, čo verí v budúce osídľovanie Marsu. Podľa neho je veľmi dôležité zabezpečiť internetové pripojenie aj pre ľudí, ktorí tam v budúcnosti prídu (aby si mohli hodiť fotku na instagram?). Predpokladá, že v budúcom storočí sa uskutoční viac ako 100 000 letov na túto planétu a postupne sa tu vybuduje vhodne miesto pre život. Práve preto chce uľahčiť prácu svojim nasledovníkom a plánuje vybudovať internet aj vo vesmír. Prípravy na tento určite nie jednoduchý projekt by mali trvať 5 rokov a celé to bude stáť 10 000 000  000$!

Celosvetový Internet od Elona Muska tu bude už čoskoro! - svetapple.sk
Celosvetový Internet od Elona Muska tu bude už čoskoro! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.