TikTok je v súčasnosti jedna z najväčších sociálnych sietí na svete, pričom v oblastí prehrávaní videa drží absolútny monopol. Hoci sa ju snaží napodobniť Facebook aj Instagram, stále sa im to akosi nedarí.

Možno, že ste o tom ani nevedeli, no niečo podobné ako TikTok ponúkal v minulosti aj Twitter.

Išlo o aplikáciu Vine, ktorá bola určená na natáčanie videí a vznikla ešte skôr, ako vyššie spomínaný TikTok. A hoci bola už dávnejšie zrušená, čoskoro sa môže vrátiť vo veľkom štýle.

Elon Musk totiž tesne po akvizícii sociálnej siete Twitter požiadal inžinierov, aby začali pracovať na novej verzii aplikácie Vine, ktorá by mohla byť vydaná do konca roka 2022. S touto informáciou prišiel ako prvý portál Axios.

Anketa Elona Muska hovorí za všetko 

Elon Musk
Zdroj: Businessinsider

Okrem toho Musk na Twitteri zverejnil anketu, v ktorej sa pýtal, či by mal znovu vydať Vine, a 69,5 % zo štyroch miliónov respondentov odpovedalo kladne. To znamená, že aj fanúšikovia novátora sú presvedčení o tom, že vytvoriť konkurenta pre TikTok dáva zmysel.

Ak sa pozrieme trochu do histórie, spoločnosť Twitter kúpila aplikáciu Vine v roku 2012. Aplikácia sa ale pomaly prestala používať, stratila popularitu a Twitter ju v roku 2016 zrušil.

Vine bol navrhnutý tak, aby používateľom umožňoval natáčať a zdieľať šesťsekundové videoklipy. Nová verzia aplikácie Vine by mohla mať ale úplne iné možnosti. Inžinieri spoločnosti Twitter dostali pokyn preskúmať kódovú základňu služby Vine, ktorá sa od vypnutia v roku 2016 nijako nezmenila. Jeden zo zdrojov pre Axios uviedol, že to bude vyžadovať veľa práce.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple možno odloží príchod iPhonu 14. Môže za to situácia medzí Čínou a Taiwanom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -