Elon Musk je v modernom svete vnímaný možno podobne ako samotný Steve Jobs. Hoci táto osoba zatiaľ žiaden gigant, ktorý je veľký ako Apple nerozbehla, postupne robí kroky, ktoré by takýto gigant mohli časom vytvoriť. Musk je veľmi šikovný vizionár a obchodník. Približne týždeň dozadu sme mali možnosť vidieť predstavenie Tesla modelu 3. Všetkých nás veľmi potešilo, že takéto vozidlo prišlo a okamžite zaznamenalo na predobjednávkach úspech. Dnes Elon oslavuje znova a to vďaka jeho vesmírnej agentúre Space X. Jeho raketa pristála na mori!

Elon Musk má ďalšie dôvody na oslavu, podarila sa mu fantastická vec!

Elon Musk mal pri Space X tak trošku problémy. Neraz sa totižto stalo, že jeho raketa vybuchla alebo na štarte vznikli nejaké nepríjemné problémy, pre ktoré nemohol byť zahájený let. Pokiaľ si spomenieme na január 2016 a spojíme si súvislosti s vesmírnym projektom Space X, asi si okamžite vybavíme to, ako sa Elonovej rakete Falcon 9 nepodarilo pristátie na mori.

- Reklama -

V januári vznikol problém na stabilizačných prvkoch v dolnej časti rakety. Tie sa nejakým spôsobom poškodili a raketa zlyhala na plnej čiare. Keďže sa Elon ale očividne nikdy nevzdáva, nevykašľal sa na jeden zo svojich snov a raketu Falcon 9 vybavil kvalitnejšími a odolnejšími stabilizačnými prvkami. To sa očividne vyplatilo, pretože počas včerajšieho dňa raketa úspešne pristála na špeciálnej plošine na mori.

Space X - svetapple.sk

Vďaka tomuto úspechu už môžu Falcon 9 pripravovať na ďalší let, ktorý by mohol prísť v najbližších mesiacoch. Vďaka včerajšiemu úspechu je už asi zrejmé, že Falcon 9 môže pristávať prakticky kdekoľvek na vodnej plošine bez väčších problémov. A to je pre Elona skvelá správa. Minulý týždeň ľudia po celej planéte ukázali záujem o jeho ešte ani nedokončené auto (Tesla 3 je vraj stále len koncept), no a dnes sa podarilo uspieť jeho projektu Space X.

Uvidíme, ako sa bude Muskovi dariť aj v budúcnosti, no každopádne mu želáme veľmi veľa úspechov. Je to človek, ktorému očividne nejde o peniaze, tých má zrejme dosť. Ide mu o to, aby bol život na zemi o čosi lepším a musíme povedať, že sa mu to zatiaľ sakramentsky dobre darí. Stačí sa pozrieť na úžasné elektromobily Tesla, na zaujímavý projekt Space X či platobný systém PayPal. To všetko sú projekty Elona Muska!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.