Portál Teraz informuje, že najbohatší muž sveta Elon Musk vymyslel svoj vlastný mierový plán pre Ukrajinu. Ako však ukázali reakcie odborníkov a samotných Ukrajincov, miliardár by sa mal radšej venovať svojim vlastným technológiám a politiku prenechať iným.

Na sociálnej sieti Twitter zverejnil v pondelok príspevok, v ktorom odporúčal, aby sa v anektovaných oblastiach opäť uskutočnili voľby pod dohľadom OSN.

Pokiaľ budú chcieť ľudia zostať Ukrajincami, podľa Muska sa Rusko stiahne. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, SpaceX či Neuralink zdôraznil, že Krym bol v minulosti súčasťou Ruska a v súčasnosti treba zabezpečiť jeho zásobovanie vodou.

Treba opätovne usporiadať voľby (sic!) v anektovaných oblastiach pod dohľadom OSN. Ak to bude vôľa ľudí, Rusko sa odtiaľ stiahne. Krym nech sa oficiálne stane súčasťou Ruska, ako to bolo od roku 1783 (až do chyby Nikitu Chruščova). Je potrebné zabezpečiť zásobovanie Krymu vodou. Ukrajina zostane neutrálna,“ uviedol Musk na Twitteri.

Ukrajinci posielajú Muskovi jasný odkaz

Nie je asi prekvapením, že vojnou zmietaným Ukrajincom sa tento plán Elona Muska vôbec nepáči a nechcú sa vzdať územia, ktoré im právoplatne patrí. Prakticky okamžite sa k nemu vyjadril ukrajinský poradca prezidenta Mychajlo Podoľak, ktorý načrtol svoju vlastnú víziu ukončenia vojny.

Podoľak to zhrnul troch jednoduchých bodov:

1. Ukrajina oslobodí svoje územia. Vrátane anektovaného Krymu.

2. Rusko bude demilitarizované a zbavené jadrových zbraní, aby už nemohlo ohrozovať iných.

3. Vojnoví zločinci budú predvedení pred medzinárodný tribunál.“

Muskov nápad si všimol aj samotný ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý reagoval prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Na svojom profile spustil hlasovanie, v ktorom sa pýtal ľudí Ktorého Elona Muska máte radšej? – Toho, ktorý podporuje Ukrajinu. – Toho, ktorý podporuje Rusko.

Pokiaľ sa chcete do hlasovania pridať, spustené je do dnešného večera. Nájdete ho na tomto odkaze.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Video: Starship vybuchla po niekoľkých minútach letu. Elon Musk sa už vyjadril
Môže ťa zaujímať
- Reklama -