Elon Musk, je v dnešnej dobe považovaný za obrovského novátora a pod jeho krídla patrí napríklad vesmírna agentúra SpaceX či automobilka Tesla, ktorá sa zaoberá výrobou tých najlepších elektromobilov na svete. Elon sa rozhodol, že za nás všetkých investuje 10 000 000$ aby zvýšil bezpečnosť voči umelej inteligencii. Zdá sa, že spravil dobrý dojem nielen na nás všetkých ale aj na uznávaného vedca Stephana Hawkinga!

Umelá inteligencia

Doba umelej inteligencie nastáva a naše zariadenia vedia o nás pomaly viac ako my sami. Vedia určiť našu polohu, odtlačok prsta či dokonca to, akou rýchlosťou bije naše srdce. Inteligentných zariadení stále pribúda a aby to na našej planéte nedopadlo podobne ako vo filme Terminátor, treba urobiť niekoľko veľmi dôležitých opatrení, aby Arnold Schwarzeneger nemal zbytočnú robotu a mohol sa naďalej prevážať vo svojom kabriolete Bugatti Veyron do posilovne a späť.

- Reklama -

Elon Musk sa teda rozhodol, že investuje nemalú čiastku peňazí do ochrany odvetvia, ktorého sa obáva aj sám veľmi uznávaný vedec Stephan Hawking, čím si u neho pravdepodobne spravil veľmi dobré meno. Zakladateľ Tesly si je vedomý toho, že pokiaľ by sa umelá inteligencia vymkla spod kontroly, mohla by spôsobiť horšie následky, ako napríklad jadrové zbrane. Práve preto tomu treba zamedziť, lebo ide o niečo, z čoho by sa ľudstvo už zrejme nikdy nespamätalo (netvrdíme, že z jadrových zbraní áno, tak to len jednoducho Elon povedal, aby podtrhol dôležitosť svojej investície). Každopádne, človek, ktorý do niečoho vloží 10 000 000$ má asi dobrý dôvod na to, čomu sa pokúša vyhnúť a my mu všetci ďakujeme, že vďaka nemu nebudeme musieť spávať so strachom, že nás navštívi nejaký zlý robot a pomstí sa nám za niečo, čo sa dozvedel na sociálnych sieťach!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.