Po tom, čo Elon Musk ešte koncom minulého roka získal sociálnu sieť Twitter pod svoje krídla, sa začali diať zmeny, ktoré sa prestali páčiť používateľom, ale aj investorom. Už dlhšiu dobu sa v kuloároch šepká, že Musk svojimi krokmi Twitter, respektíve X systematicky ničí. Teraz to však potvrdila aj správa americkej investičnej spoločnosti Fidelity. Informoval o nej The Guardian.

Analytici sa konkrétne pozreli na všetky súvislosti a dospeli k názoru, že sociálna sieť X stratila od októbra 2022 (kedy ju Elon Musk zakúpil) až 71 % svojej pôvodnej hodnoty. V praxi to znamená, že zatiaľ čo najbohatší muž sveta zaplatil za Twitter 44 miliárd amerických dolárov, dnes má jeho hodnota necelých 13 miliárd dolárov.

Sociálna sieť pri tom mala mať problémy už v máji 2023, keď jej Fidelity odhadlo hodnotu  len 15 miliárd dolárov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Podľa amerických médií bolo uplynulých dvanásť mesiacov pre X a tiež vzťahy s inzerentmi veľmi ťažkých, čo potvrdil aj Elon Musk. Ten totiž ešte v júli 2023 oznámil, že spoločnosť sa nachádza v zložitej finančnej situácii.

Nepomohol nový názov ani vyjadrenia Elona Muska 

Zdroj: Midjourney

Hlavným dôvodom malo byť výrazné obmedzenie reklamy, ku ktorému došlo v čase, keď sa Twitter oficiálne premenoval na X.

Aby toho nebolo málo, veľké nadnárodné spoločnosti stopli inzerciu na X po tom, čo Elon Musk podporil niečo, čo bolo považované za antisemitské posolstvo. Týkalo sa to napríklad spoločnosti Apple, ale aj Disney či IBM.

Elon Musk si samozrejme rýchlo uvedomil, že jeho vyjadrenie nebolo správne a preto sa zaň verejne ospravedlnil. Napriek tomu sa však rozhodol kritizovať firmy, ktoré prestali inzerovať na jeho sociálnej sieti. To celej veci jednoznačne nepomohlo.

Musk tiež priznal, že tento typ bojkotu môže X / Twitter raz a navždy zničiť. Snáď sa to teda nikdy nestane. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 950 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tínedžer hackol Twitter Applu, Elona Muska a ďalších. Teraz pôjde na 3 roky do väzenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.