Určite nebudeme preháňať keď napíšeme, že odhodlanie Elona Muska v oblasti elektrifikovanej a autonómnej dopravy je skutočne obrovské. Jeho automobilka Tesla má celkovú hodnotu presahujúcu 620 miliárd dolárov (koncern VW má pre porovnanie hodnotu cez 130 miliárd) a stále ide ďalej.

Napriek mnohým problémom a kauzám sa teší obrovskej popularite, za čo môžu najmä originálne a inovatívne riešenia, ktoré podporil sám Elon Musk. Americká automobilka mu teraz udelila titul „Technoking of Tesla“ (technologický kráľ Tesly).

Informácie pochádzajú z oficiálnej správy pre burzových regulátorov, pričom titul má platiť od včera a Musk stále ostáva na pozícii generálneho riaditeľa Tesly. V budúcnosti si však pred meno nemusí písať CEO ale Technoking of Tesla, čo znie prinajmenšom veľmi komicky.

Podnikateľ v súčasnosti vlastní približne 1/5 podiel v automobilke a tak isto stojí za vesmírnou agentúrou SpaceX, spoločnosťami Neuralink, The Boring Company a ďalšími projektmi.

Vo svojich 49 rokoch je zároveň druhým najbohatším človekom na svete, pričom ho nedávno o prvé miesto pripravil „úhlavný rival“, Jeff Bezos (CEO Amazon).

Celkový majetok Elona Muska sa v súčasnosti odhaduje na cca 179 miliárd amerických dolárov s tým, že ho Jeff Bezos prekonáva len veľmi tesne s majetkom v hodnote 181 miliárd dolárov. Čo hovoríte na jeho nový titul vy?

Prečítajte si tiež  Chyba v iOS je tu už 3 roky. Stretnúť sa s ňou môžete aj vy.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJfinweb
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here