Epic sa spojil so Samsungom a vysmieva sa Applu

Človeka by zrejme ani nenapadlo, kam to všetko bude smerovať. Nové darčekové balenie, o ktoré sa postarali spoločnosti Samsung a Epic Games ukázal Greg Miller z Kinda Funny. Vo vnútri sa nachádza unikátna bunda „Free Fortnite“, s logom lamy v dúhovej farbe (podobne ako logo Apple z konca 70-tých rokov) od výrobcu Alpha Industries, a tablet Samsung Galaxy Tab S7.

Okrem týchto darčekov sa v krabici objavila aj textová poznámka, ktorá upozorňuje, že Fortnite sa stal hrou roka v internetovom obchode Samsung Galaxy Store pre rok 2020. Na oslavu tohto úspechu vzniklo darčekové balenie s motívom #freefortnite.

Epic Games prišlo o svoj účet v App Store po tom, ako porušilo pravidlá stanovené Applom. Stalo sa to ešte v auguste tohto roka, keď vývojári odmietli platiť vysoké poplatky technologickému gigantovi za všetky nákupy v aplikácii. Čoskoro sa k tejto iniciatíve pridali aj ďalší tvorcovia a výsledkom je ostro sledovaná kauza.

Celý tento mediálny kolotoč odštartovalo pridanie priamych nákupov do Fortnite (ktoré nešli cez App Store), na čo Apple reagovalo presne podľa očakávaní a hru vymazalo.

Epic Games spustil masívnu anti-Apple PR kampaň a podal žalobu na cupertinského giganta, týkajúcu sa protisúťažných obmedzení, monopolistických praktík, blokovania konkurencie a potlačovania inovácií“. Len tak pre zaujímavosť, niečo podobné sa odohralo aj v obchode Google Play.

Spoločnosti Apple a Epic Games pôjdu pred súd v júli 2021 a je veľmi nepravdepodobné, že by sa Fortnite vrátil do App Store pred týmto mesiacom. Aplikácia medzičasom zmizla aj z platformy macOS, no môžete si ju zahrať na PC, konzolách, Androidoch a čoskoro aj v iOS/macOS prostredníctvom GeForce NOW.

Na ktorej strane tohto sporu stojíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Rusi už nechcú Apple ani Samsung. Extrémne úspešné tu je Xiaomi a ďalšie značky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.