Je síce pravda, že Apple predstavilo nový iPhone no existuje skupina zákazníkov, ktorých čoraz viac oslovujú „skladačky“. Spoločnosť Samsung je v tejto oblasti lídrom a jej model Galaxy Z Flip5 môžeme s čistým svedomím označiť za najlepšiu skladačku súčasnosti. Aj keď nie je lacná, po zľave na nej ušetríte stovky eur. Apple nemá v ponuke žiadnu alternatívu.

Samsung Galaxy Z Fold5 bol uvedený na trh iba v lete 2023 a ponúka skutočne špičkový hardvér, ktorému snáď s výnimkou iOS nič nechýba. Na vonkajšej strane sa nachádza veľký 6,2″ AMOLED displej, cez ktorý budete zariadenie ovládať ako klasický smartfón. Keď ho však otvoríte, vo vnútri nájdete druhý displej s uhlopriečkou 7,6″ a rozlíšením až 2176 x 1812 pixelov. V rukách tak budete mať malý tablet. Oba displeje sú navyše LTPO, takže ponúkajú 120 Hz obnovovaciu frekvenciu.

No a cena? Samsung Galaxy Z Fold5 patrí medzi najdrahšie smartfóny súčasnosti a štandardne sa v základnej verzii ponúka za poriadne mastných 1 899 €. Vy sa tým však trápiť nemusíte, pretože po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 1 280 €, vďaka čomu na jeho nákupe ušetríte viac, ako 600 € a dostanete až 512 GB úložisko. Len pre porovnanie, základný iPhone 15 Pro Max štartuje na cene 1 449 €. Má síce iOS, no po hardvérovej stránke je to pre veľa ľudí oveľa väčšia „nuda“.

Samsung Galaxy Z Fold5 je odolný a dobre vybavený smartfón 

Samsung Galaxy Z Fold5
Zdroj: YouTube / Shane Symonds

Spoločnosť Samsung pri Galaxy Z Fold5 už zapracovala aj na odolnosti. Okrem dokonalo prepracovaného pántu má toto zariadenie aj špičkovú odolnosť voči vode, nakoľko spĺňa normu IPX8. Na skákanie do bazéna to síce nie je, no ak sa stane nejaká nehoda, môžete mať istotu, že to tento smartfón prežije.

Veľkou výhodou je aj prítomnosť moderného procesora Snapdragon 8+ Gen 2, ktorému asistuje 12 GB operačnej pamäte RAM. Ide o aktuálne jeden z najlepších čipov pre Androidy, ktorý má optimálny výkon a tiež dokáže pracovať veľmi efektívne.

V neposlednom rade musíme zmieniť aj fotoaparáty. Samsung Galaxy Z Fold5 ich má až tri, pričom ten hlavný má 50 Mpx a clonu f/1.8, ultraširokouhlý 12 Mpx a teleobjektív 10 Mpx s možnosťou 3x optického a až 30x digitálneho priblíženia.

Samsung Galaxy Z Fold5 zákazníkom ponúka aj skenovanie odtlačkov prstov či podporu rýchleho nabíjania. To dosahuje cez kábel výkon 25 W a bezdrôtovo 10 W. Samotný akumulátor má pomerne veľkú kapacitu, až 4 400 mAh, pričom zariadenie s ním vydrží bez problémov celý deň na jedno nabitie.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 nemusí byť až taký úspešný ako sa predpokladá!

Ešte lacnejšia skladačka od Samsungu

Zdroj: YouTube / Sam Beckman / SuperSaf (snímka obrazovky)

A ak vám príde Samsung Galaxy Z Fold5 príliš drahý, prípadne vám nevyhovuje jeho konštrukcia, ešte stále si môžete kúpiť aj jeho mladšieho bračeka Samsung Galaxy Z Flip5, ktorý sa skladá ako klasické „véčko“. Keď je smartfón zaklapnutý, ovládať ho budete cez malý 3,4″ dotykový displej. Akonáhle ho však otvoríte, čakať vás tu bude veľký 6,7″ AMOLED displej s podporou 120 Hz frekvencie.

O výkon sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen , pričom operačný pamäť dosahuje 8 GB RAM a základné úložisko má 256 GB. A aj keď Samsung Galaxy Z Flip5 nie je tak dobre vybavený ako Fold5, pre bežného používateľa je ako stvorený, pretože mu vôbec nič nechýba. Štandardne sa predáva za 1 199 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho získate už za 770 €.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -