Veľa ľudí si kupuje počítač so základnou pamäťou, pretože sa im nechce investovať do drahších verzií. Často sa to stáva najmä pri počítačoch Mac, kde sú za väčšie úložiska poriadne mastné príplatky. Po čase však používatelia dospejú do štádia, že si už nemajú kde svoje dáta uložiť. No a presne tu do hry vstupuje SanDisk Extreme Portable V2 so svojou 1 TB SSD pamäťou. Teraz ho kúpite v zľave za fantastickú cenu.

Externý disk SanDisk Extreme Pro Portable V2 patrí medzi najlepšie a najspoľahlivejšie produkty vo svojej triede, aké si len môžete kúpiť. Rýchlosť sekvenčného zápisu dosahuje až 2 000 MB/s, takže mu nerobia problém veľké súbory, alebo napríklad 4K videá. Rovnako skvele funguje aj vtedy, keď si robíte kompletnú zálohu svojho počítača. Pripája sa cez USB-C konektor.

Cena za 1 TB verziu SanDisk Extreme Pro Portable V2 sa pomerne dlho pohybovala za hranicou 200 €, čo nie je vôbec malo peňazí. Ako však išiel čas, cena disku klesala a dnes ho po kliknutí na tento odkaz zoženiete už od 88 €. Keď si to porovnáte s tým, koľko stojí 1 TB úložisko pre obyčajný MacBook Air M1, zistíte, že cenovka narastie oproti základnému 256 GB modelu až o 460 €.

Externý SSD disk SanDisk sa oplatí. Je odolný voči vode či prachu a kúpiť sa dá väčšia 2 TB verzia 

SanDisk
Zdroj: YouTube / Rubén Ulloa / Unsplash / Daniel Korpai (úprava redakcie)

Iste, externý SSD disk nedokáže nahradiť ten vstavaný vo vašom počítači a určite mu budú všetky úlohy trvať dlhšie. Ak však nepracujete s extrémne veľkými súbormi a občas si len potrebujete niečo zálohovať, kombinácia základnej pamäte + 1 TB SSD disku dáva určite väčší zmysel, ako investovať do obrovskej pamäte, ktorú viete reálne využiť len niekoľkokrát za životnosť počítača a zbytočne si ju zahatíte súbormi, ktoré aj tak nepotrebujete.

Obrovskou výhodou disku SanDisk Extreme Pro Portable V2 je aj to, že ho výrobca vybavil stupňom krytia IP55, takže prežije kontakt s vodou, prachom alebo iným vplyvom bez poškodenia dát. Práve na toto trpia mnohé iné konkurenčné riešenia, ktoré sa žiaľ po čase poškodia.

Ak by vám potom nestačila 1 TB verzia SSD, ešte sa viac oplatí 2 TB verzia, ktorá sa v minulosti predávala za viac ako 350 €, avšak dnes ju po kliknutí na tento odkaz kúpite od 148 €.

Prečítajte si tiež  Legendárny reproduktor Harman & Kardon Aura Studio 3 kúpite v zľave

V oboch prípadoch sa môžete spoľahnúť na vysokú bezpečnosť, nakoľko Extreme Pro Portable V2 ponúka aj možnosť šifrovania dát. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -