Facebook sa púšťa do veľkého boja proti hoaxom

Hoci je Facebook perfektná komunikačná platforma, v skutočnosti môže byť v dnešnej dobe nebezpečná. Objavujú sa tu rôzni jedinci, ktorí opakovane šíria lži a výmysly na tému koronavírusu či očkovania. Týmto konaním ohrozujú ostatných.

Sociálna sieť si to samozrejme uvedomuje a aj preto sa púšťa do väčšieho boja proti skupinám a ľuďom, ktorí zdieľajú dezinformácie. Namiesto toho majú byť posilnené overené správy a fakty, ktoré sú pre používateľov dôležité.

- Reklama -

Je síce pravda, že Facebook sám informuje o ochorení COVID-19 už od začiatku pandémie, no v porovnaní s tým, čo sa šíri po feede, je toto riešenie nedostatočné a prehliadané.

Svetová zdravotnícka organizácia WHO a Facebook už dokonca vytvorili rozsiahly zoznam vyvrátených hoaxov, ktorým sa vyhýbajú algoritmy. Patria sem napríklad tvrdenia, že koronavírus stvorili ľudia v laboratóriu alebo, že nákaza je bezpečnejšia ako očkovanie.

Aj keď sú tieto kroky veľkorysé, podľa mnohých odborníkov meškajú dlhé mesiace. Celá pandémia je pre sociálnu sieť aj veľkým biznisom, nakoľko z nej ťaží množstvo pozornosti a tým pádom aj peňazí. Uvidíme, ako sa bude vyvíjať vyvracanie hoaxov v budúcnosti. Čo si o tom celom myslíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJteraz
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.