Spoločnosť Facebook čelí naozaj nepríjemnej žalobe, ktorá sa týka prezerania a skenovania súkromných správ používateľov, na zlepšenie cielenej reklamy, zistenej z obsahu chatu. Tieto správy boli posielané cez aplikáciu Facebook Messenger a Facebooku hrozí, že pokiaľ súd rozhodne v neprospech spoločnosti, tak bude musieť zaplatiť 10 000 dolárov každému používateľovi, ktorý…

Žaloba

Facebook musí v najbližších dňoch predložiť dôkaz, že neskenoval správy používateľov, ktorí používali aplikáciu Facebook Messenger, na zlepšenie cielenej reklamy. Facebook sa ešte oficiálne k celej žalobe nevyjadril. Hovorca však dodáva, že s prezeraním týchto správ sme súhlasili pri registrácií do socialnej siete. Tak či onak, Facebook čelí naozaj nepríjemnej žalobe. Pokiaľ by spoločnosť súdny spor nevyhrala, musela by zaplatiť 10 000$ každému používateľovi v USA, ktorý dostal čo i len jednu správu cez túto aplikáciu. Pokiaľ vezmeme v úvahu 150 000 000 zaregistrovaných používateľov v USA, ide o celkom slušnú hromadu peňazí čo poviete? 🙂 Čo si o tomto súdnom spore myslíte vy?

- Reklama -
Facebook Messenger - svetapple.sk
Facebook Messenger – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.