Pokiaľ nie ste fanúšikmi „prílišných“ inovácií, máme pre vás zle správy. Facebook pred časom predstavil nový dizajn, ktorý sa už dnes zobrazuje veľkému množstvu používateľov. Tí, ktorí si ho prepli späť na klasiku verziu budú mať začiatkom septembra smolu.

Na starý dizajn sa už nevrátite…

Novinka bola predstavená počas vývojárskej konferencie F8, kedy ju odprezentoval sám zakladateľ Facebooku, Mark Zuckerberg. Kompletne prepracovaný dizajn je zásadnou zmenou, na ktorú si budú niektorí ľudia ešte dlho zvykať…

Aj preto by ste mali rátať s tým, že od začiatku septembra sa prepne všetkým registrovaným používateľom bez akejkoľvek možnosti na „cestu späť“. Po prvýkrát ste sa s ním mohli stretnúť ešte v máji 2020. Facebook ho od tej doby dolaďoval, opravoval a vylepšoval. Teraz sa zdá byť úplne hotový a pripravený na ostrú prevádzku.

Sociálna sieť sa rozhodla zamerať viac na skupiny. Taktiež bola aktualizovaná sekcia Marketplace a Gaming. V neskorších večerných hodinách oceníte tmavý režim. Ten sa postupne zavádza aj do mobilnej aplikácie.

Samozrejme, že celé používateľské rozhranie je podobné ako doposiaľ. Niektoré prvky sa však po vizuálnej stránke upravili prípadne premiestnili.

Ako sme už uviedli vyššie, nie je to nič, na čo by ste si počas niekoľkých dní nedokázali zvyknúť. Vždy je však dobré o takýchto zásadných zmenách informovať dopredu. Do komentára nám napíšte, čo si o novom dizajne myslíte vy. Vyhovuje vám viac ako ten starý alebo sa na „aktualizáciu“ vôbec netešíte?

zdroj

Prečítajte si tiež  Instagram prichádza s novinkami
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.