Niekedy nás aj použitie obľúbených emotikonov môže priviesť do poriadnych problémov. Svoje o tom vie aj istý kanadský farmár, ktorému bolo podľa agentúry Reuters nariadené zaplatiť až 82 tisíc kanadských dolárov (cca 56 tisíc eur) za zmätok, ktorý spôsobilo Emoji „Páči sa mi to“ (👍).

Sudca zo Saskatchewanu bol presvedčený o tom, že na prijatie zmluvných podmienok dnes stačí obyčajný emotikon so zdvihnutým palcom. Za celým týmto príbehom stojí istý Chris Achter, majiteľ farmárskej spoločnosti v Swift Curren, ktorý poslal emoji so so zdvihnutým palcom ako svoju odpoveď na fotku zmluvy, v ktorej kupujúci požadoval dodanie určitého množstva ľanu. Celé sa to udialo ešte v roku 2021.

Ako však išiel čas a dodávky neprichádzali, kupujúci sa rozhodol situáciu riešiť súdnou cestou. Niekoľko rokov trvajúci spor sa snažil zistiť, čo vlastne emotikon so zdvihnutým palcom (👍) znamená.

Farmár to vraj myslel úplne ináč ako kupujúci 

Podľa kupujúceho šlo o jasné vyjadrenie súhlasu so zmluvnými podmienkami, avšak Achter sa bránil tým, že tento obrázok použil na označenie toho, že dostal zmluvu. Nevyjadril ním svoj súhlas.

O tom, kde je pravda musel napokon rozhodnúť spomínaný sudca, pričom ten dospel k názoru, že Achter pomocou zdvihnutého palca skutočne schválil zmluvu a toto Emoji použil v podstate ako svoj podpis.

Loopi Eco Case
Reklama

Ak teda budete v budúcnosti riešiť podobné situácie, v ktorých ide o peniaze, dajte si veľký pozor na to, či budete používať Emoji ikony a hlavne či im dobre rozumiete. Môže vás to dostať do poradných problémov.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 800 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 17.5 má fatálnu chybu. V iPhone sa objavujú vymazané fotky spred niekoľkých rokov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.