Až doteraz všetky inteligentné hodinky to mali čo sa vzhľadu týka k hodinkám ďaleko a majorita fungovala na systéme Android Wear.

Teraz prichádza zmena!

Môžme zhodnotiť, že LG v spolupráci s Audi predstavili na technologickom veľtrhu CES 2015 fascinujúce smart hodinky – LG Audi Smartwatch (LG-W120L) ktoré konečne aj ako hodinky vyzerajú a okrem iného, fungujú na vlastnom systéme LG – Open webOS.

Hoci detaily o týchto hodinkách boli dlho utajované, bolo verejne známe že Kórejská spoločnosť LG sa spojila s Audi v projekte na vytvorenie zariadenia na ovládanie Audi áut na diaľku, bez vodiča za volantom. Audi si stanovila cieľ priniesť autá bez šoférov na trh už do roku 2016.

LG už v minulosti uviedla na trh viacero modelov smart hodiniek, no všetky bežali na systéme Android Wear, všetky až na tento model. Open webOS je operačný systém, ktorý sa objavil v roku 2009 od v tom čase známej technologickej firmy PALM. Následne tento systém prevzala LG, ktorá ho využíva v množstve svojich zariadení, napr. Smart TV.

Smart Hodinky a Smart Autá

Keďže tieto smart hodinky nefungujú na Android Wear, nikto nevie čo môžeme očakávať. Je možné že LG-W120L budú spolupracovať aj so zariadeniami, ktoré Android nepoužívajú. Možnosť nastavenia hlasitosti nám indikuje vstavaný reproduktor, možno aj mikrofón, čo znamená, že hodinky by v konečnom dôsledku mohli fungovať aj ako samostatné mobilné zariadenie.

Zaujímavou funkciou týchto hodiniek je možnosť otvárania dverí na ich spárovanom Audi cez zabudovaný NFC čip ako aj kontrolovanie určitých funkcií vozidla cez predinštalovanú Audi aplikáciu.

Šepká sa, že na rok 2016 si LG pripravuje spotrebiteľskú verziu webOS smart hodiniek.

Nezodpovedaná otázka znie: Opustí LG Android Wear?

zdroj: itspecial.sk

 

Prečítajte si tiež  Tento soundbar od LG kúpite vo výraznej zľave. Má nádherný dizajn a dokonalý zvuk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.