Podľa najnovšej správy od Macrumors, spoločnosť Apple žiada urýchlenie dodávok LCD displejov pre svoje iPady. Oslovila pre to LG Display. Za všetko môže pandémia koronavírusu, kedy Apple rapídne znižovalo objednávky na tento komponent. Teraz sa však záujem o tablety nečakane zvýšil a treba konať.

Apple má problémy s dodávkami svojich LCD displejov pre iPad.

Podľa novej správy by mala spoločnosť LG Display začať dodávať LCD panely už na budúci mesiac. Za všetko môže opatrenie, o ktoré sa postarali v Cupertine. Spoločnosť Apple v domnienke, že počas Q2 2020 rapídne poklesnú predaje iPadu znížilo objednávky na všetky komponenty. Ako sa však ukázalo, odhady neboli úplne správne a o jablkový tablet je stále veľký záujem. Môže za to čiastočne aj nutnosť pracovať z domu, kde je pre ľudí obrovským pomocníkom.

Pekným príkladom môže byť napríklad Čína, kde skladové zásoby iPadu mizli ako na bežiacom páse, pretože ich nakupovali rodičia pre svoje deti, aby sa mohli vzdelávať online. Samozrejme, že by takéto informácie boli za normálnych okolností len pozitívne. V tomto prípade sú však veľkým problémom, pretože aj spoločnosť LG Display zasiahla zdravotná kríza a jednoducho nestíha. Ťažko povedať, aká je situácia dnes, no náhla požiadavka zo strany spoločnosti Apple je trochu netradičná.

Objednávky podobného typu sa nahlasujú minimálne 2-3 mesiace dopredu. V tomto prípade šlo len o týždne. LG Display sa tak bude musieť pripraviť na zvýšenú produkciu v rekordne krátkom čase. Dúfame teda, že to nebude mať žiaden vplyv na kvalitu samotných zobrazovacích jednotiek. Nakoľko si však Apple potrpí na prísnych štandardoch, nepredpokladáme, že by sa niečo takéto mohlo stať.

Aký je iPad 10,2" za 379€?
Apple má problémy s dodávkami svojich LCD displejov pre iPad.
Prečítajte si tiež  Samsung začal s výrobou najrýchlejších mobilných RAM na svete!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.