V niektorých krajinách, ako je Čína, je lacnejšia pracovná sila človeka, ako stroja. Avšak Foxconn, spoločnosť ktorá už dlhodobo vyrába jablkové zariadenia, oznámila, že zamestnancov nahradia roboti ! 

Až 10 000 nových robotov

CEO spoločnosti na nedávnej schôdzke akcionárov oznámil, že Foxconn pripravuje posilnenie svojho výrobného procesu o niekoľko robotov. Vlastne to niekoľko je v konečnom výsledku až 10 000. Každý jeden bude stáť 20 000$-25 000$ a bude môcť vyrobiť okolo 300 000 smartfónov. Stroje sú údajne už vo finálnej fáze testovania a prvý smartfón, ktorý majú začať vyrábať by mal byť práve iPhone 6.

FoxbotPatents
Schéma nových robotov, ktoré sa budu volať FoxBot – svetapple.sk

Dotkne sa to súčasných zamestnancov?

O tom, že Foxconn prednedávnom najal rekordný počet zamestnancov na výrobu iPhone 6 sme vás už informovali dávnejšie. Zatiaľ však nie je známe, či títo roboti ovplyvnia pracovné miesta. Otázkou teda zostáva, či bude spoločnosť Foxconn aj naďalej najímať tisíce zamestnancov, alebo ich prácu budú vykonávať roboti?

foxconn-2612c9ae1e3a4bbb9b3496890fa153dd66697f9b-s6-c30
Foxconn doteraz najímal tisíce zamestnancov, aby pokryl výrobu Apple zariadení – svetapple.sk

zdroj:9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.