Najväčší dodávateľ spoločnosti Apple, Foxconn podal vyhlásenie, ktoré zaujalo celý technologický priemysel. V súčasnosti pre Apple montuje rôzne zariadenia ako iPhone, iPad či Mac, no v budúcnosti by mohol ísť aj do produkcie zložitejších výrobkov, ktorými by boli napríklad elektrické vozidlá.

- Reklama -

Aby sme to upresnili, táto firma sa už roky snaží vstúpiť na trh s produkciou automobilov, o čom sme nedávno napísali aj článok. Foxconn v súčasnosti hľadá ideálne miesto, kde by mohol postaviť svoje továrne. Na výrobe vozidiel rokuje napríklad s americkou automobilkou Fisker.

Zaujímavé vyhlásenie

Apple Car už v roku 2021Teraz na schôdzi akcionárov prehlásil zakladateľ a bývalý predseda spoločnosti Terry Gou nasledovné vety:

  • „Keď môžeme vyrábať iPhony, prečo by sme nemohli vyrábať EV (elektrické vozidlá)?“ 
  • „Je to predsa iPhone so štyrmi kolesami!“

Pokiaľ by sa obe firmy dohodli a Apple by skutočne predstavilo projekt vlastného elektrického vozidla, bol by to skvelý kompromis.

Treba si uvedomiť, že cupertinský gigant nemá v tejto oblasti žiadne zázemie ani skúsenosti. Buď si teda nájde automobilku na spoluprácu alebo sa bude spoliehať na externé spoločnosti (ako napríklad Foxconn). Do hry vstupuje aj vybudovanie vlastnej infraštruktúry, no to by bolo na začiatok extrémne drahé, riskantné a neefektívne.

Prečítajte si tiež  Tesla tvrdí, že jej batérie prežijú aj štandardný spaľovací automobil

Na záver treba doplniť, že Foxconn vozidlá môže iba postaviť. Nebude zabezpečovať výrobu batérii alebo iných komponentov, ktoré sú pre EV dôležité. Apple má podľa uniknutých informácii jedinú podmienku a to tú, že batérie musia pochádzať z USA. Tento problém si tak bude musieť vyriešiť s iným dodávateľom.

Sme zvedaví, či sa projekt Apple Car niekedy ukáže verejnosti. Šlo by o ďalšiu obrovskú revolúciu, s ktorou by Apple opäť prekonalo konkurentov. Čo si o tom myslíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -