Aj keď patrí súčasná doba streamovacím platformám ako napríklad Netflix, HBO GO či Apple TV+, kde si za malý mesačný poplatok sprístupníte obrovské množstvo obsahu, stále sú populárne aj internetové stránky, kde si môžete pozrieť online filmy zadarmo.

Pochopiteľne ide vo väčšine prípadoch o nelegálny obsah a navyše sú používatelia často konfrontovaní s veľkým množstvom reklám, na ktorých zarábajú majitelia stránok.

- Reklama -

Aj preto sa úrady či držitelia autorských práv na diela snažia tieto internetové stránky zrušiť alebo obmedziť ich činnosť.

V roku 2019 sa to podarilo pri webe topserialy.to. Dnes už nájdete na tejto doméne len informáciu „Tento web je nedostupný„.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Freefilm.to dobehol podobný osud a nebol jediným 

No a ako sa ukázalo, podobný osud práve stretol jednu z najväčších československých stránok s „pirátskym obsahom“. Naši čitatelia nás upozornili, že stránky Freefilm.to sú rovnako nedostupné ako práve topserialy.to.

Na webe sa neobjavuje žiadna informácia, ktorá by to vysvetľovala pretože samotná stránka pôsobí akoby vlastne vôbec neexistovala.

Medzičasom sa nám podarilo zistiť, že okrem samotnej internetovej stránky nefunguje už ani Instagram profil FreeFilm.to. Po našom náročnom niekoľkohodinovom pátraní sme sa ako prví dostali ku informácii, ktorú zdieľal zahraničný portál Torrentfreak.

V tej sa uvádza, že MPA/ACE (Motion Picture Association/Alliance for Creativity and Entertainment) podali na Kalifornskom súde viacero žiadostí s cieľom prinútiť register domén Tonic Domains a poskytovateľa CDN služieb Cloudflare aby odovzdali všetky informácie, ktoré majú o prevádzkovateľoch viacerých pirátskych internetových stránok.

Jedným z týchto cieľov mal byť aj freefilm.to čo je platforma na sledovanie filmov z Českej Republiky, ktorú mesačne navštívilo viac ako 8,5 milióna používateľov. To isté platí aj pre internetovú stránku freeserial.to, ktorú navštívili približne 3 milióny používateľov mesačne a tiež už nie je dostupná.

Vypnutie oboch obrovských webov teda nemôžeme považovať za náhodu a je zrejme, že raz a navždy ukončili svoju púť v internetovom priestore. Nechajme sa prekvapiť, či to bude mať ešte nejakú dohru. Sme veľmi zvedaví…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -