V súčasnej dobe sú asi všetky siete preťažené. Ľudia využívajú internet a jeho služby podstatne viac, ako kedykoľvek predtým. Pandémia koronavírusu ich donútila pracovať z domu a tak nemajú na výber. Jedna z najväčších e-mailových služieb hlásila výpadok. Gmail už medzičasom nabehol späť a všetko by malo fungovať pekne po starom.

Gmail mal v EU a USA výpadok, všimli ste si?

Niekedy aj tá najlepšia technológia zlyhá. Pravdepodobne má veľa z vás vytvorené vlastné konto v službe Gmail. Počas včerajšieho dňa a dnešného rána, hlásili používatelia v Európe a tak isto aj USA výpadok a problémy. Konkrétne sa malo jednať o chybu pri prihlasovaní do služby. Rada ďalších ľudí potom hovorila o extrémnom spomalení či nemožnosti odosielať e-mail.

Vývojári okamžite začali pracovať na probléme a podľa všetkého už v týchto chvíľach Gmail beží bez akýchkoľvek komplikácii. S podobnými výpadkami sa v následujúcich týždňoch či dokonca mesiacoch budeme stretávať často.

Služby jednoducho nedokážu zvládať taký obrovský nápor klientov, aký sa objavuje počas pandémie COVID-19. Mnohí už posilňujú svoje systémy (napríklad pridávajú ďalšie servery), aby zabezpečili absolútnu plynulosť.

Ako ale asi tušíte, tento proces sa nedá uskutočniť zo dňa na deň a o tom, že príde koronavírus v tak náhlej a silnej forme, nemohol vedieť nikto. Či už teda hráte CS:GO na Steame alebo len odosielate mail a nedá sa vám k službe dočasne pripojiť, majte trochu strpenia. Určite sa do to pár minút či v horšom prípade hodín rozbehne!

Aplikácia Gmail pre iOS dostala aktualizáciu. Čo je nové?
Gmail mal v EU a USA výpadok, všimli ste si?
Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro prinesie obrovské prekvapenie. Na toto čakáme roky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.