Predvčerom bola vydaná aktualizácia iOS 15 a iPadOS 15, ktorá prináša množstvo vylepšení a drobných zmien, aby zjednodušili každodenné používanie našich jablkových zariadení. Update ale ponúka aj niečo, o čom sa doposiaľ nepísalo.

Ako uvádza portál Marumors, technologický gigant zapracoval na zabezpečení autentifikačného systému, aby mohol lepšie rozpoznávať naše tváre. Pôvodne sa dal oklamať pomerne nezvyčajným spôsobom.

- Reklama -

Face ID sa dalo oklamať pomocou 3D modelu tváre 

3 dôvody, prečo milujeme Face ID na nových iPhonoch. - svetapple.sk
3 dôvody, prečo milujeme Face ID na nových iPhonoch. – svetapple.sk

Ako uvádza dokument podpory vydaný spoločnosťou Apple, doposiaľ existovala chyba, ktorý umožňovala oklamať Face ID pomocou dokonalého 3D modelu tváre vytvoreného tak, aby vyzeral ako majiteľ zariadenia.

Týkalo sa to každého jedného zariadenia s Face ID, medzi ktoré patrí: iPhone X, iPhone XS, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max a iPad Pro (od roku 2018). 

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na vôbec prvý unboxing iPhonu 13 Pro Max

Novinka s označením iOS 15 ďalej opravuje aj viacero ďalších menších chýb a nedokonalostí, pri ktorých však spoločnosť Apple zasiahla včas, nakoľko nemá informácie o tom, že by boli nejakým spôsobom zneužívané.

Spomenúť môžeme napríklad problém s Neural Enginom, ktorý dovolil apke spúšťať ľubovoľný kód so systémovými oprávneniami na zariadeniach, ktoré ho podporovali. Existovalo tu teda potencionálne zneužitie osobných údajov. 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.