O umelej inteligencii počúvame v poslednej dobe čoraz častejšie. Jazykový model GPT-4 svetu ukázal, čoho sú tieto technológie schopné a zdá sa, že ani spoločnosť Google nechce zostať pozadu. Firma predstavila revolučné novinky, ktoré ocení každý Slovák. Ako píše portál Phonearena, platforma Google Workspace a ďalšie služby budú „pretkané“ AI skrz na skrz. Cieľom inovácie je zvýšenie produktivity.

Na nedávnom evente Google I/O 2023 firma predstavila svoje nové plány pre platformu Gmail, ktorú podľa štatistík Demandsage využíva viac ako 1,8 miliardy používateľov po celom svete. Avizované zmeny sa už čoskoro dotknú každého jedného používateľa, pričom nám ušetria množstvo času a rovnako aj energie.

Po novom už totiž nebudete musieť rozmýšľať nad tým, ako napísať konkrétny e-mail. Platforma bude obsahovať tlačidlo „Pomôž mi písať„, do ktorého budete musieť zadať iba niekoľko kľúčových slov. O celé znenie vášho e-mailu sa následne postará umelá inteligencia a vy ho iba skontrolujete.

E-maily za vás napíše umelá inteligencia 

Google to konkrétne demonštroval na príklade, kedy od AI potreboval napísať e-mail pre vrátenie peňazí za zrušený let. Pokročilé počítačové algoritmy okamžite vygenerovali niekoľko viet, ktoré by sa dali bez problémov aplikovať do praxe. Väčšina používateľov by pritom pravdepodobne nevedela určiť, že správu nepísal človek, ale umelá inteligencia.

Rovnako tak Gmail dostane aj funkciu, v rámci ktorej bude možné správu zostručniť. Ak sa AI priveľmi rozpíše a vám sa bude zdať text príliš komplikovaný, jednoducho ju požiadate, aby ho skrátila a zjednodušila. Urobí to veľmi rýchlo.

Aj keď v súčasnosti nie je táto funkcia k dispozícii pre verejnosť, spoločnosť Google sľubuje, že sa to už čoskoro zmení. Najskôr ju musí z pochopiteľných dôvodov ešte trochu testovať.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Rovnako tak platí, že zatiaľ nie je isté, či táto inovácia príde aj na Slovensko bezprostredne po spustení, respektíve či bude podporovať slovenský jazyk. Nechajme sa prekvapiť. Každopádne to pôsobí ako užitočné vylepšenie, ktoré nám bude schopné ušetriť čas a energiu pri písaní.

Prečítajte si tiež  Poplatky v Epic Games Store pre iOS môžu byť vyššie ako v App Store od Apple

Dajte nám vedieť do komentára, čo na to hovoríte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -