Spoločnosť Google je v súčasnosti jedna z najväčších spoločností sveta a to najmä kvôli svojmu populárnemu vyhľadávaču, ktorý pozná každý jeden z nás. Práve tento vyhľadávač dostane nové funkcie, na ktorých sa výrazným činom podpísala technológia. Google by malo sledovať tvoju polohu a na základe toho ti odpovedať na tvoju jednoduchú otázku!

Google a poloha

Každý jeden z nás hľadá dennodenne odpovede na nové otázky a na množstvo z nich zodpovedá práve Google. V dnešnej dobe však máme k dispozícii také technológie, ktoré pred pár rokmi ešte neboli použiteľné, no postupne sa dostávajú aj napríklad do vyhľadávača Google. Sledovanie polohy je v dnešnej dobe úplne bežná vec a GPS je súčasťou takmer každého moderného smartfónu. To si zdá sa uvedomil aj Google a do svojho vyhľadávača zaradil funkciu, ktorá bude vedieť zodpovedať na otázky bez toho, aby ich bolo potrebné bližšie upresniť.

- Reklama -

Ináč povedané, predstav si, že stojíš na dovolenke pred Empire State Building v New Yorku a chceš vedieť aká je budova vysoká. Stačí ak sa svojho iteligentného smartfónu, tabletu poprípade Apple Watch opýtaš „Aké je to vysoké“, poprípade „Aká je dlhá táto ulica“ a Google ti na základe informácií z webu a aj vďaka svojej umelej inteligencii s radosťou odpovie. Na prvý pohľad sa môže zdať táto funkcia tak trochu zbytočná, avšak pokiaľ sa ti nechce písať do svojho prehliadača pridlhé texty je veľmi praktická.Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.