Google Maps patria bez debaty medzi jedny z najlepších mapových služieb na svete. Vývojári ich neustále upravujú a vylepšujú, vďaka čomu pravidelne získavajú nové praktické funkcie. Teraz spoločnosť Google prichádza s ďalšími novinkami, ktoré potešia používateľov po celom svete. Nachádzajú sa v operačnom systéme iOS aj Android a celej téme sa venoval zahraničný portál The Verge.

Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Začnime prvou funkciou, ktorá nesie názov Immersive View. Tá sa začína rozširovať do viacerých svetových miest, pričom svoju premiéru zažila v roku 2021, keď bola prezentovaná v spojitosti s pamiatkami. Immersive View kombinuje miliardy fotografií Google Street View a leteckých snímok, vďaka čomu môžu ľudia preskúmať rôzne štvrte, budovy alebo miesta z leteckého pohľadu. Celá scéna pôsobí, akoby ste sa na ňu pozerali z drona.

Pochopiteľne, funkcia Immersive View zatiaľ nie je dostupná na Slovensku ani v Česku no po viac ako 250 svetových pamiatkach, teraz prichádza aj do veľkých miest, akými sú Londýn, Los Angeles, New York, San Francisco a Tokio. Neskôr by sa mali pridať mestá ako Amsterdam, Dublin, Florencia či Benátky. Bude to teda skvelá pomoc pre cestovateľov.

Google okrem toho upozorňuje, že zlepšilo aj službu Indoor Live View, ktorá sa rozširuje na viac ako 1 000 letísk, železničných staníc a nákupných centier. Vďaka tomu sa v nich budete vedieť pohybovať rýchlejšie a jednoduchšie.

Funkcia Immersive View tiež ponúka sofistikované posúvadlo času, ktoré dokáže zobraziť konkrétne miesto v rôznych časoch počas dňa. Dokonca berie do úvahy aj poveternostné podmienky či znázorňuje autá, čo celé vytvára ešte realistickejší zážitok. Ak si to neviete celkom predstaviť, pustite si video vyššie.

Aby toho nebolo málo, tí používatelia, ktorí sa chystajú navštíviť nejaký podnik, reštauráciu alebo kaviareň môžu využiť Immersive View na to, aby sa do nej pozreli ešte pred návštevou. Google využíva technológiu NeRF, ktorá je pokročilou umelou inteligenciou.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Tá dokáže vytvárať 3D scénu v priebehu času na základe mapovania svetla, statických obrázkov z rôznych uhlov a podobne. Už sa nevieme dočkať, keď si túto pôsobivú novinku budeme môcť vyskúšať aj na Slovensku. Dajte nám vedieť do komentára, ako sa zapáčila vám.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -