Minulý rok čelila spoločnosť Apple obrovskej vlne kritiky takmer z každej strany, pretože iPhone 6 Plus a iPhone 6 mali problém so svojou odolnosťou a sem tam sa stalo, že vo vreckách svojich majiteľov zmenili svoj tvar. Celá táto mediálna kauza sa nazývala bendgate a Apple ju tento rok vyriešil kvalitnejším šasi. Bendgate je ale späť. Neprichádza ale ako kritika pre Apple, ale pre Google!

Google Nexus 6P

Ako sa ukázalo na tohtoročnom evente, Apple sa zo svojich chýb učí a tak sa už žiadne ohýbanie nekoná. Spoločnosť Apple totiž použila na zadnú stranu svojho nového iPhonu hliník s označením 700, ktorý sa nazýva tiež aj ako letecký dural, nakoľko sa vo veľkom používa v letectve. To, z čoho sa ale poučilo Apple sa asi nepoučilo Google, nakoľko jeho nová vlajková loď s označením Nexus 6P má pomerne vážny problém s ohýbaním. Telefón pochádza od spoločnosti Huawei a aj napriek tejto jednej nepríjemnosti sa pravdepodobne spoločnosť nemusí báť, nakoľko má jednu obrovskú výhodu oproti Apple.

- Reklama -

Je totiž celosvetovo známa, no našťastie nejde o Apple, ktorá v súčasnej dobe udáva smer a sleduje ju takmer každý. Akonáhle sa ohol iPhone 6 Plus na prvom videu, milióny odporcov spoločnosti Apple doslova “slintalo” nad klávesnicami od radosti. Akonáhle ale to isté postihlo spoločnosť, ktorá nie je rozšírená a hlavne sledovaná tak ako Apple, všetci si pozrú video a tým to pre nich končí. Uvidíme, ako sa to teda rozšíri ale je vysoká pravdepodobnosť, že sa na tento bendgate zabudne omnoho rýchlejšie, ako na ten minuloročný!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.