O Elonovi Muskovi toho počujeme v posledných dňoch naozaj veľa. Začalo to jeho 10 000 000$ investíciou do ochrany proti umelej inteligencií a pokračovalo nápadom pokryť internetom vzdialenosť Zem-Mars. Posledná informácia bolo vybudovanie 5 míľovej skúšobnej trate pre Hyperloop a dnes prinášame ďalšiu správu, ktorá sa vlastne týka tej druhej. Google podporí Muskov projekt, ktorý zabezpečí internet po celom svete naozaj horibilnou čiastkou!

Internet všade

Ak povieme, že Elon Musk patrí medzi najväčších vizionárov za posledné roky, ktorí si len jednoducho plnia svoje sny a vízie, určite uznáte, že sa nemýlime. Dôkazom je napríklad samotná automobilka Tesla, ktorá je v dnešnej dobe označovaná za doslovného priekopníka v elektromobiloch a vozidlám spoločnosti sa nevyrovná žiaden Prius či Leaf. Jedným z jeho zaujímavých projektov je pokrytie celej zeme low-costovým internetom, ktorý by sa mal dostať aj do krajín, kde ešte internet jednoducho nie je k dispozícií a dokonca ani príliš veľa počítačov. Hovoríme predovšetkým o Afrike či Ázii, ale nevadilo by nám, keby Elon zabezpečil internet na celom Slovensku, keďže na mnohých miestach nechytáme ani GPRS a to žijeme v roku 2015. Dnes Google oznámilo, že by chcelo podporiť Muskov návrh s celosvetovým pokrytím investíciou až 10 000 000 000$ čo sa pri veciach, ako sú rakety či satelity určite hodí. Elon chce navyše pokryť priestor Zem-Mars internetom a to z jediného dôvodu, keďže verí, že ľudia budú v budúcnosti osídľovať túto planétu a tak im v tom chce jednoducho pomôcť. Držíme ti palce Elon!

Prečítajte si tiež  Elon Musk mal užívať drogy s predstavenstvom Tesly. Išlo o nelegálne látky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.