Známy vizionár Elon Musk, ktorý stojí za spoločnosťami Tesla Inc., Neuralink či SpaceX, sa ocitol v centre kontroverzie v súvislosti s údajným požívaním zakázaných látok spolu s niektorými členmi predstavenstva jeho automobilky.

Správa denníka Wall Street Journal poukázala na obavy týkajúce sa rozsahu Muskovho užívania drog, o ktorom údajne vedelo niekoľko súčasných a bývalých členov predstavenstva spoločností Tesla aj SpaceX. Napriek týmto znepokojujúcim odhaleniam predstavenstvo nezačalo žiadne formálne vyšetrovanie a žiadne obavy neboli oficiálne zdokumentované. Informoval nás o tom Fortune.

Táto správa prichádza uprostred kritiky zo strany delawarského sudcu týkajúcej sa úzkych vzťahov a potenciálnych konfliktov záujmov medzi Muskom a jeho predstavenstvom. Sudca poukázal najmä na fakt, že Muskov balík odmien vo výške 55 miliárd dolárov je až príliš štedrý.

Na otázky denníka Wall Street Journal Musk a jeho právny zástupca Alex Spiro neodpovedali. Spiro však už predtým Muska obhajoval a uviedol, že generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX sa pravidelne a náhodne podrobuje testom na drogy, pričom každým z nich mal prejsť bez zaváhania.

Táto obhajoba prišla po tom, ako vyšlo najavo, že Musk si mohol dopriať rôzne zakázané látky vrátane LSD, kokaínu, extázy a psychedelických húb, ku ktorým sa dostal zvyčajne na súkromných stretnutiach.

Niektorí zasvätení naznačili, že niekoľko priateľov a riaditeľov sa cítilo pod tlakom, aby sa k Muskovi v užívaní týchto látok pridali, pretože sa obávali, že by ho inak mohli sklamať, alebo stratiť svoje postavenie v jeho blízkom kruhu.

Musk sa ku obvineniam vyjadril na sociálnej sieti X

Elon Musk
Zdroj: Midjourney

Musk, zachovávajúc svoj provokatívny postoj, reagoval na obvinenia na sociálnej sieti X a vtipne naznačil, že ak by drogy skutočne zvyšovali jeho produktivitu, otvorene by ich prijal.

Muskovo impérium, zahŕňajúce spoločnosti Tesla, SpaceX, X (predtým Twitter), The Boring Co, Neuralink a xAI, napriek týmto kontroverziám naďalej prekvitá, čo podčiarkuje jeho významný vplyv v rôznych odvetviach.

Tento muž je zároveň podľa indického Forbes najbohatším mužom sveta, pričom jeho celkový majetok sa odhaduje na cca 210,2 miliardy dolárov. Na druhom mieste je Bernard Arnault & family s majetkom 208,5 miliárd dolárov a na treťom mieste zakladateľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos s majetkom 183,4 miliardy dolárov.

V TOP 10 sa potom nachádzajú aj zakladatelia Google Larry Page a Sergey Brin, CEO Meta Mark Zuckerberg, zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates či známy investor Warren Buffet.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Elon Musk pôjde pred súd. Twitter ho zažaloval!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.