Pokiaľ si spomeniete, nie je tak dávno, keď spoločnosť Google avízovala svoj tablet vrámci projektu „Tango“, ktorý dokázal snímať okolie a premieňať ho do 3D obrazu. Dnes už je takýto tablet realitou a využiť ho budeme môcť napríklad na snímanie rôznych objektov či vytváranie trojrozmerných máp!

Dostupnosť

V obchode Google Play sa už objavil tento tablet, no pokiaľ ste po ňom zatúžili, pravdepodobne vás veľmi nepotešíme. Dostupný je totiž len vo verzii pre vývojárov, ktorí by mali testovať a vyvíjať rôzne nové aplikácie, určené priamo preň. Cena, za takúto verziu nie je tiež najmenšia. Podľa správ sa pohybuje okolo 1000 $. Dostanete za ňu však naozaj solídne „našľapaný“ stroj! V jeho útrobách sa totiž skrýva napríklad čip Nvidia Tegra K1, 4 GB operačnej pamäte, či flash úložisko s kapacitou až 128 GB. Samozrejmosťou je tiež LTE konektivita, ktorá zaručí vývojárom prístup na internet aj mimo siete Wi-Fi. Tí, ktorým sa tablet zapáčil však musíme prezradiť, že na trhu by sa mala objaviť jeho oficiálna verzia už na budúci rok!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.