Spoločnosť Google si po dosiahnutí prvej miliardy aktívnych používateľov Androidu uvedomila, že treba podporiť aj mladých vývojárov, a preto začala prostredníctvom špeciálneho YouTuba kanála zdielať svoj seriál Route 85, ktorý vás naučí naprogramovať si vašu prvú jednoduchú hru, poprípade užitočnú aplikáciu, ktorú môžu neskôr používať milióny ľudí! Zaujímavé na tom je však to, že táto aplikácia bude programovaná pre iOS nie pre Android!

Programovanie iOS aplikácie

Je to vlastne celkom kuriozita, že aplikáciu, ktorú naprogramujete, nebudete môcť použiť na Android ale len na konkurenčný iOS. Totiž na niečo podobné potrebujete OS X a Xcode, bez ktorého by to skrátka nešlo. Pokiaľ by sme sa však nad tým zamysleli, tak práve vďaka programovaniu na iOS, by sa mohli ľudia dostať k Androidu, čím by sa vlastne naučili aj úplne nový programovací jazyk. Totiž, pokiaľ by bola aplikácia úspešná na jednom operačnom systéme, určite by bola obrovská škoda, keby na ňom ostala a nedostala sa aj na ten druhý. V dnešnej dobe je navyše stále viac a viac mladých ľudí, ktorí sa chcú naučiť programovať, no zároveň nemajú MAC kvôli čomu sú si ho nútený zakúpiť. Každopádne je to veľmi zaujímavé a pomerne neobvyklé. A čo vy, vyskúšali ste už Route 85? 🙂

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.