Pokiaľ máte radi pohľad do budúcnosti, následujúci koncept si nemôžete nechať ujsť. Šikovný dizajnér Ben Geskin pretavil svoje predstavy o Apple Glasses do úžasnej vizualizácie. Pozrite sa na to, ako by sme ich mohli používať.

Apple Glasses

Už dnes nájdeme na trhu inteligentné okuliare poskytujúce rozšírenú realitu. Ani v jednom prípade však nedostanete dokonalo vyladený softvér a hardvér.

Táto technológia má ešte čas. Každopádne ale vieme povedať, že sa ňou zaoberajú aj inžinieri v Apple. Potvrdilo to viacero patentov. Môže sa jednať o revolúciu.

Dizajnér Ben Geskin sa nám rozhodol ukázať príklad, ako by to mohlo celé fungovať. Možnosti AR sú naozaj obrovské. „Obyčajné okuliare“ by nám mohli zabezpečiť celú kanceláriu na akomkoľvek mieste, kde si ich nasadíme.

Aj keď to pôsobí trochu ako sci-fi, vývoj ide dopredu neuveriteľným tempom. Niečo podobné môže byť realitou skôr ako si myslíte.

Na videu nižšie uvidíte viacero produktov od spoločnosti Apple v AR. Nachádza sa tu napríklad macOS, Apple TV, aplikácia Safari, widgety či dokonca virtuálna klávesnica. Do komentára nám napíšte, ako to na vás pôsobí. Pokiaľ je toto budúcnosť, tak už teraz sa na ňu veľmi tešíme!

Prečítajte si tiež  Vyjdrenie Tima Cook na dokument BBC!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.