Spoločnosť Google patrí medzi najväčších technologických gigantov na svete a jej zisk generuje každý rok niekoľko miliárd amerických dolárov. Znamená to teda, že spolu s Apple patrí presne medzi tie spoločnosti, ktoré si môžu kúpiť prakticky čokoľvek. Práve tento fakt využila aj pri poslednom nákupe domén, kde bola ochotná vyhodiť za .app neuveriteľných 25 000 000$!

Nová dómena

Spoločnosť Google odkúpila od spoločnosti ICAAN dómenu .app za neuveriteľných 25 000 000$. Aj keď zatiaľ nie je úplne známe, na čo taká drahá dómena poslúži, predpokladá sa, že to bude práve v spojitosti s obchodom Play Store, kedy by bola ku každej aplikácii v tomto obchode priradená nejaká doména. Vo praxi by to teda znamenalo rýchlejšiu a jednoduchšiu orientáciu v internetovom obchode a preklik z aplikácie priamo do Play Store.

- Reklama -

Nový rekord

Spoločnosť Google tak vlastne urobila úplne nový rekord (aj keď očividne nešlo o primárny cieľ) a nová doména svojou neuveriteľnou cenovkou prekonala aj doménu .tech, ktorá stoji asi 6,8 milióna dolárov a v tesnom závese za ňou doména .reality, ktorá stojí okolo 5,6 milióna dolárov. Google si podalo patent ešte v roku 2012 a odvtedy to tak nejako ležalo na patentovom úrade. Zatiaľ nevieme, kedy sa s doménou po prvýkrát stretneme, no je viac než isté, že to bude už čoskoro. Google by predsa len tak 25 miliónov nevyhodil!

Google - svetapple.sk
Google – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.