O tom, že spoločnosť GoPro je v dnešnej dobe tak trochu fenomén vie asi každý milovník akčných videí či záberov, ktoré vznikli napríklad v prostredí športu. Pokiaľ si totiž potrebuješ niečo zachytiť a veľká kamera či smartfón nie sú práve to, čo chceš držať v ruke, určite oceníš malú akčnú kameru, ktorá vydrží takmer všetko. Navyše ju môžeš prichytiť aj napríklad na helmu či inú časť svojho odevu (poprípade auta, motorky a všetkého možného) a máš po probléme. Na svet sa navyše dostáva ešte menšia kamera GoPro Hero 4 Session, ktorá ti bude vyhovovať ešte viac!

GoPro Hero 4 Session

Nová akčná kamera už na prvý pohľad prezradí to, že čo to schudla oproti svojím predošlým verziám a tak sa jedné o približne polovicu menšie zariadenie. To sa však netýka len vizuálnej stránky. Pokiaľ sa pozrieme napríklad na hmotnosť, uvidíme až 40% úbytok vďaka čomu budeš môcť kameru nosiť naozaj všade bez toho, aby si povedal čo i len slovo na jej váhu. Ako si si mohol všimnúť, na kamere nie je žiaden ochranný obal avšak aj tak čo to vydrží či už nad alebo pod hladinou. Jednou z hlavných nevýhod je možno absencia LCD displeja, ale keď sa človek pozrie na zariadenie, ani sa nečuduje, že tu nie je, nemal by totiž kde byť.

- Reklama -

Pokiaľ ju zoberieš do vody, rátaj s tým, že vydrží takých 10 metrov pod hladinou, čo je na prvý pohľad naozaj málo avšak povedzme si na rovinu, koľko krát za posledných 10 rokov si sa potápal vo väčšej hĺbke ako je 10 metrov? V tomto prípade ide minimálne podľa nášho názoru o slušnú hodnotu a to aj kvoli tomu, že kamera je naozaj maličká.

GoPro Hero 4 Black vs. GoPro Hero 4 Session - svetapple.sk
GoPro Hero 4 Black vs. GoPro Hero 4 Session – svetapple.sk

Kvalita

Čo sa týka kvality záberov a záberov ako takých, nové GoPro neprekvapí ale ani neurazí. Jeho „maximum“ je 1440p pri 30FPS a potom FullHD pri 60FPS. Okrem iného budeš môcť spomalené zábery natočiť aj pri 100FPS. Na to však budeš musieť prepnúť kameru do zastaralého HD režimu. Čo sa týka fotiek, kamera vyfotí takmer všetko v rozlíšení 8Mpx fotka však bude v širokouhlom móde. Pokiaľ budeš chcieť fotku v móde medium, budeš sa musieť uspokojiť s 5Mpx. Okrem iného tu však nájdeme aj režimy časozberného videa či burst mode, ktorý dokáže vytvoriť až 10 snímkov za sekundu.

GoPro Hero 4 Session - svetapple.sk
GoPro Hero 4 Session – svetapple.sk

Špecialitkou tejto novinky sú dva mikrofóny, ktoré pracujú naozaj inteligentne. Vzhľadom na to, že vývojári kamery rátali s tým, že bude používaná v náročným podmienkach, kde bude vo veľkom fúkať vietor, vybavili ju dvoma mikrofónmi na každej strane. Avšak systém nebude fungovať tak, že naraz budú nahrávať oba mikrofóny a následne sa bude všetko ukladať do jednej slučky, ale tak, že pobeží vždy len jeden mikrofón a to práve ten, na ktorý nefúka!

Pokiaľ sa ti nová kamera zapáčila, do predaja sa dostane už 12.júla, no jej cena trošku prevapí tvoju peňaženku. bude to až 429,99 eur a to si už určite rozmyslíš, či nechceš radšej GoPro Hero 4 Black.

GoPro hero 4 Session - svetapple.sk
GoPro hero 4 Session – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.