Technológia moderného sveta zažíva neuveriteľný pokrok. Aj napriek tomu, že toto video nemusí vyzerať nijako zaujímavo a môže vyzerať ako obyčajná hlúposť, v skutočnosti demonštruje to, kam sme sa za posledné tie roky dostali. Existuje množstvo videí vody v beztiažovom stave ale toto je úplne prvé, kde sa akčná kamera nachádza priamo v „bubline“ vody!

Všetko vďaka GoPro

Pokiaľ ste fanúšikmi akčných športov a radi si vytvárate spomienky formou fotiek či videí, určite viete o akčnej kamere GoPro. Tá je extrémne odolná, ponúka „fish-eye“ objektív a zároveň sa dá použiť aj pod vodou. Medzi jej hlavné výhody patrí najmä veľkosť a hmotnosť, pre ktorú je možné kameru v kľude nosiť aj na helme či inej časti oblečenia bez toho, aby ste o nej vôbec vedeli. Vedci z NASA sa však rozhodli, že vytvoria zábery, ktoré ľudstvo zatiaľ nemalo možnosť vidieť. Na svoju misiu do medzinárodnej stanice si okrem skafandrov pribalili aj niekoľko GoPro kamier, aby pre nás natočili tieto prekrásne zábery. Pozrite sa, ako to vyzerá vo vodnej bubline uprostred vesmíru! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.