Pokiaľ vás niekedy zaujímali akčné športy, kameru GoPro vám asi netreba predstavovať. Tento malý zázrak, ktorý prežije aj pomerne nehumánne správanie, je jednoducho úžasný a jeho majitelia ho skrátka milujú. Každý vieme, že všetko môže povoliť a aj keď je GoPro naozaj odolná kamera, skutočnosť je taká, že má svoje medze. Tie však očividne neplatia pri páde z výšky 3 kilometrov, keďže kamera bez problémov prežila!

Parašutisti

Kameru GoPro vo veľkom používajú aj napríklad parašutisti, ktorí si ju pripevnia napríklad na helmu alebo na hrudník a pri ich voľnom zoskoku im vôbec nezavadzia, vzhľadom na naozaj malé rozmery tohto zariadenia. V Kristianstade vo Švédsku sa však stala pomerne nepríjemná vec, kedy sa GoPro jednoducho uvoľnila a padala voľným pádom približne 3 kilometre priamo na zem. Je takmer neuveriteľné, že sa jej vôbec nič nestalo, no taktiež je neuveriteľné aj to, čo stihla táto naozaj maličká kamera natočiť.

Zaujímavosťou tohto príbehu je však fakt, že túto akčnú kameru nenašiel samotný parašutista ale jeden z obyvateľov Kristianstadu, ktorý teraz hľadá jej majiteľa. Práve spomínané video vraj zverejnil preto, aby sa majiteľ našiel, tak držíme palce, aby si k nej daný parašutista našiel cestu. O tom, že GoPro je naozaj odolná, sme už vedeli, ako však môžme vidieť dnes, azda najlepšie ju preverí samotná prax!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.