Pokiaľ vás niekedy zaujímali akčné športy, kameru GoPro vám asi netreba predstavovať. Tento malý zázrak, ktorý prežije aj pomerne nehumánne správanie, je jednoducho úžasný a jeho majitelia ho skrátka milujú. Každý vieme, že všetko môže povoliť a aj keď je GoPro naozaj odolná kamera, skutočnosť je taká, že má svoje medze. Tie však očividne neplatia pri páde z výšky 3 kilometrov, keďže kamera bez problémov prežila!

Parašutisti

Kameru GoPro vo veľkom používajú aj napríklad parašutisti, ktorí si ju pripevnia napríklad na helmu alebo na hrudník a pri ich voľnom zoskoku im vôbec nezavadzia, vzhľadom na naozaj malé rozmery tohto zariadenia. V Kristianstade vo Švédsku sa však stala pomerne nepríjemná vec, kedy sa GoPro jednoducho uvoľnila a padala voľným pádom približne 3 kilometre priamo na zem. Je takmer neuveriteľné, že sa jej vôbec nič nestalo, no taktiež je neuveriteľné aj to, čo stihla táto naozaj maličká kamera natočiť.

- Reklama -

Zaujímavosťou tohto príbehu je však fakt, že túto akčnú kameru nenašiel samotný parašutista ale jeden z obyvateľov Kristianstadu, ktorý teraz hľadá jej majiteľa. Práve spomínané video vraj zverejnil preto, aby sa majiteľ našiel, tak držíme palce, aby si k nej daný parašutista našiel cestu. O tom, že GoPro je naozaj odolná, sme už vedeli, ako však môžme vidieť dnes, azda najlepšie ju preverí samotná prax!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.