Len nedávno bolo GTA V vrámci akcie na Epic Store dostupné úplne zadarmo. Táto hra je stále veľmi aktuálna aj napriek tomu, že bola vydaná v roku 2013. Dnes, po 7. rokoch, ju Take-Two označilo za najpredávanejšiu hru desaťročia v USA. Dokopy sa malo predať po celom svete až 130 miliónov kópii.

GTA V je legendou. Predalo sa 130 miliónov kópii hry.

Na svete neexistuje veľa hier s tak silným menom, ako má práve GTA. Jeho pokračovanie s číslicou „5“ ste si mohli poprvýkrát kúpiť už 17. septembra 2013. Aj keď sa to zdá ako dlhá doba, hra je aj v roku 2020 mimoriadne populárna a teší sa úspechom. Hovoria o tom aj čísla. Ak nerátame akciu na Epic Store, tak sa od februára (2020) podarilo predať 10 miliónov kópii. Vďaka tomu dnes môžeme konštatovať, že štúdio Rockstar Games predalo už 130 miliónov kusov GTA V.

GTA V – svetapple.sk

Poznáme viacero dôvodov, prečo ju ľudia stále nakupujú. Azda najväčším lákadlom je rozsiahly a neustále aktualizovaný online svet, s veľkým množstvom možností a misií.

Navyše tu existuje aj obrovský priestor pre najrôznejšie modifikácie. Do hry sa dajú stiahnuť tisíce áut, rôzne úpravy mapy, skiny, grafické vylepšenia atď. Je tu teda veľa vecí, ktoré sú aj sedem rokov po vydaní pre hráča zaujímavé.

V neposlednom rade by sme mohli spomenúť aj dostupnú cenu. GTA V sa dá kúpiť aj za cca. 10€ (nedávno bolo dostupné zadarmo), čo je naozaj minimum. Pokiaľ máte radi nefalšovanú zábavu, hra vám nemôže na vašom počítači alebo hernej konzole chýbať.

Len tak pre predstavu, približne 40% predajov kompletnej legendárnej série Grand Theft Auto tvorí práve GTA V. Hovoríme celkovo o 325 miliónoch kópiách. Mega-úspešná herná séria NBA 2K predala za celú dobu existencie asi 100 miliónov kusov kópii. Borderlands má na konte cca. 60 miliónov kusov, Red Dead Redemption 52 miliónov kusov a Bioshock 35 miliónov kusov. Hráva niekto z našich čitateľov GTA V? Čo vás na hre najviac baví? Napíšte nám do komentára.

GTA V je dostupné úplne zadarmo
GTA V je legendou. Predalo sa 130 miliónov kópii hry a stále je veľmi populárne.
Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako sa Apple pripravuje na začiatok predaja nových iPhonov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.