Biznis so streamovacími službami nie je ľahký a z času na čas si vyžaduje aj tvrdé rozhodnutia. Už viackrát bolo avizované, že aktuálne ceny predplatného na Netflixe, Disney+ či HBO Max sú z dlhodobého hľadiska neudržateľné. Riešením toho problému bolo podľa CNBC zdražovanie.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

- Reklama -

Práve služba HBO Max sa musela vôbec po prvýkrát vo svojej histórii uchýliť ku takémuto nepopulárnemu kroku, hoci sama nechcela. Tesne pred tým, ako vydá seriálový megahit The Last of Us zvyšuje cenu svojho mesačného predplatného. Našťastie to nie je zatiaľ žiadna tragédia.

Zdražovanie sa na začiatku týka prevažne amerického trhu, kde zákazníci za HBO Max doposiaľ platili 14,99 $ a po novom to bude 15,99 $. V percentuálnom ponímaní cena narástla o približne 6 %.

Ako je to s HBO Max a jeho cenou na Slovensku? 

Čo sa týka Slovenska, v našej krajine stálo HBO Max doposiaľ len 6,99 € / mesačne a dobrou správou je, že to platí aj po americkom zdražovaní. Na druhej strane nevieme dokedy.

HBO Max má dokonca v našej krajine aj výhodné predplatné s 34 % zľavou, pokiaľ si službu predplatíte na celý rok dopredu za 54,99 € namiesto 83,88 €. V takomto prípade vás bude stáť len cca 4,6 € / mesačne.

HBO Max nižšia cena
Zdroj: HBO

Ak si teda chcete poistiť, že za túto službu nebudete v roku 2023 platiť viac, pretože skutočne nikto nevie či a kedy sa začne zdražovať aj na Slovensku či inýh európskych krajinách, kúpa ročného predplatného môže byť skvelá voľba ako sa tomuto problému vyhnúť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -