Internet je miesto, ktoré sa od začiatku 90-tých rokov zapĺňa obsahom a webovými stránkami. S vývojom technológií však prichádzajú rôzne úpravy a zmeny, na ktoré si používatelia postupne zvykajú.

Pamätáte si ešte na to, ako vyzerali weby pred piatimi, desiatimi alebo dvadsiatimi rokmi? Ak nie, je to úplne v poriadku. Našťastie však existuje nástroj, ktorý vám pomôže spomenúť si. Je úplne zadarmo a využiť ho môžete aj bez registrácie.

Reč je o klasickom internetovom archíve, na ktorý prejdete kliknutím na tento odkaz. Samotná služba funguje už roky a po celý čas zaznamenáva a uchováva interaktívne snímky obrazovky webov po celom svete, na ktoré sa môžete vrátiť, akoby ste sedeli v stroji času.

Dokopy sa na tomto webe nachádza viac ako 771 miliárd internetových stránok takže sa nebojíme povedať, že tu nájdete skutočne všetko.

SvetApple má skoro 9 rokov. Dizajn sme zmenili trikrát

Prvá verzia internetovej stránky www.svetapple.sk, ktorá vznikla začiatkom roka 2014 ako hobby projekt.
Prvá verzia internetovej stránky www.svetapple.sk, ktorá vznikla začiatkom roka 2014 ako hobby projekt.

Náš magazín, www.svetapple.sk sme založili ešte v roku 2014 ako hobby projekt. Postupne sa ale z neho stal jeden z najväčších technologických webov na Slovensku. Pozrite sa práve vďaka webovému archívu na to, ako začal a ako sa postupne vyvíjal.

Prvá verzia pochádza ešte z apríla 2014. Postupne sme ale naberali tisícky čitateľov a museli sme prepracovať celý dizajn. S druhou dizajnovou verziou sme preto prišli už v roku 2015, kedy sme aj vylepšili logo – aby spĺňalo moderné štandardy.

Druhá dizajnová verzie www.svetapple.sk priniesla prepracované logo a intuitívnejší web.
Druhá dizajnová verzie www.svetapple.sk priniesla prepracované logo a intuitívnejší web.

V súčasnosti využívame dizajn, ktorý sme ponúkli čitateľom koncom roka 2018. Je responzívny aj na mobilných zariadeniach a ponúka viacero možností.

V tom istom čase sme po štyroch rokoch predstavili aj novú verziu loga, ktoré symbolizuje planétu Zem a mesiac – ten bol kedysi jej súčasťou.

Za skoro 9 rokov našej existencie sme na webe vystriedali niekoľko dizajnov, napísali takmer 15 000 článkov a vybudovali silné publikum nadšencov spoločnosti Apple. Len v roku 2022 už našu stránku navštívilo viac ako 2 milióny unikátnych návštevníkov. Ďakujeme vám!

Súčasná verzia SvetApple.sk, s ktorou sme prišli v roku 2018 po redizajne loga
Súčasná verzia SvetApple.sk, s ktorou sme prišli v roku 2018 po redizajne loga

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Príchod Apple Watch Series 3 LTE má u nás problém!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -