Spoločnosť Intel je v dnešnej dobe jeden z najväčších výrobcov čipov do našich počítačov. Zároveň je aj jedinou spoločnosťou, ktorá predáva čipy, vyrábané 14nm výrobným procesom. Do roku 2017 by však mala vyrábať už 10nm technológiou.

 Do 2017 bude 10nm technológia

V súčasnej dobe je Intel jedinou spoločnosťou, ktorá vyrába svoje čipy, dodávané do počítačov 14nm technológiou. Ide konkrétne o čipy s architektúrou Broadwella a počas tohto roka by sa mali objaviť ešte aj čipy s označením Skylake. Napríklad taký Samsung sa na 14nm proces stále len pripravuje a TSMC vyrába s 16nm technológiou. Vývoj však ide dopredu a Intel chce ísť ešte ďalej, práve preto v spoločnosti plánujú, že do roku 2017 budú čipy vyrábané 10nm technológiou!

Pokiaľ sa Inteligentne naozaj podarilo priniesť 10nm technológiu aj do svojich čipov, získa tým napríklad bližšie spojenie procesorového a grafického jadra, či spoločnú pamäť pre spracovanie dát, čo by mohlo ušetriť batériu ale aj miesto, kedže čipy by mali byť opäť o čosi menšie. Uvidíme teda, či sa Intelu podarí naplniť svoje plány, no my každopádne držíme palce!

Prečítajte si tiež  Veľká konkurencia pre Apple. Spoločnosť Intel predstavila najrýchlejší procesor na svete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.