Jeden z najznámejších výrobcov procesorov na svete, spoločnosť intel, podľa najnovších správ od Macrumors zvažuje, že svoje čipy 14. generácie Core „Meteor Lake“ bude aspoň čiastočne vyrábať pomocou 5nm procesu. Dobehne tak sériu čipov M1 od spoločnosti Apple, ktoré sú týmto procesom produkované už od roku 2020.

Čipy z rady Meteor Lake, ktoré Intel oznámil minulý rok, prinesú ako prvé viacčipový dizajn, ktorý integruje aplikačný procesor, grafickú jednotku a spojovacie čipy do jedného pokročilého puzdra Intel Foveros.

Spoločnosť Intel pôvodne uviedla, že procesory Meteor Lake budú vyrábané jej vlastným 7 nm procesom, ktorý nazýva „Intel 4“. Ako však uvádza správa od DigiTimes, Intel zvažuje objednanie výrobnej linky u TSMC, ktorá je jediným dodávateľom čipov M1 pre spoločnosť Apple.

Namiesto toho, aby sa teda firma spoliehala na svoj vlastný 7 nm proces, využije modernejší 5 nm proces, ktorý čipom ponúkne vyšší výkon a hlavne nižšiu spotrebu energie. To môže zaujať koncových zákazníkov.

Intel dobehne Apple až v roku 2023 

IntelZdroje dodali, že potenciálne objednávky na procesory Meteor Lake by boli dostatočne veľké na to, aby povzbudili TSMC k zvýšeniu výrobnej kapacity pre svoje 5nm čipy do konca roka.

Ako však správa dopĺňa, procesory Intel Meteor Lake sa majú začať vyrábať až niekedy v roku 2023. Intel bude mať teda značnú stratu na Apple, ktoré svoje ARM riešenie pre počítače Mac začalo používať už v roku 2020.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Navyše je pravdepodobné, že v roku 2023 začne technologický gigant z Cupertina postupne prebiehať na ešte modernejší 4 nm alebo dokonca 3 nm proces. Inými slovami, aj keď Intel Apple dobehne, tak to bude zrejme len na krátku chvíľu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -