Moderné technológie sú všade okolo nás a uľahčujú nám náš každodenný život. Nedávno sme sa dostali ku zariadeniu Xiaomi Smart Pet Food Feeder, ktoré slúži na inteligentné kŕmenie domácich miláčikov. A aj keď to môže niekomu pripadať ako zbytočné, v skutočnosti je to dokonalý produkt, ktorý potrebujete mať doma aj vy. Za najlepšiu cenu na Slovensku ho kúpite tu.

Na spárovanie Xiaomi Smart Pet Food Feeder s vašim smartfónom slúži aplikácia Mi Home – Xiaomi Smart Home, ktorú si môžete stiahnuť zadarmo v App Store alebo Google Play. Práve cez ňu budete nastavovať také veci, akýmu sú čas dávkovania a množstvo jednotlivých dávok, na základe čoho môžete prisypať granule domácim miláčikom kedykoľvek, aj keď ste v práci alebo v obchode.

To samozrejme nie je všetko, no pred tým, ako si povieme viac, pozrime sa na cenu. Xiaomi Smart Pet Food Feeder sa bežne predáva za 119 € na mi-store.sk no ak budete nakupovať na Andreashop.sk, zaplatíte iba 99 €. Áno, ani to nie je málo, no tento inteligentný dávkovač si po krátkom čase zamilujete. Všetky ceny a podrobnosti sa dozviete tu. Odporúčame vám dobre preštudovať ponuky jednotlivých predajcov

Xiaomi Smart Pet Food Feeder dá vždy presnú dávku krmiva a zároveň vám povie, koľko ho zostáva

Xiaomi Smart Pet Food Feedera
Zdroj: Xiaomi

Pokiaľ chcete svojho psíka alebo mačku kŕmiť presnými dávkami, Xiaomi Smart Pet Food Feeder je na to ako stvorený. Jeho konštrukcia obsahuje prepracovanú dávkovaciu štruktúru so šiestimi mriežkami, vďaka čomu sa do misky dostane presne toľko krmiva, koľko potrebujete.

A vďaka širokému dávkovaciemu kanáliku môžete používať viacero druhov granúl, pričom platí, že ich maximálny priemer by mal byť od 5 do 12 milimetrov.

Xiaomi Smart Pet Food Feeder je vybavený aj niekoľkými špeciálnymi snímačmi, ktoré neustále sledujú aktuálny stav krmiva v nádobe. Akonáhle je ho málo, zariadenie vás upozorní či už zabudovanou kontrolkou alebo prostredníctvom aplikácie Mi Home / Xiaomi Home.

Xiaomi Smart Pet Food Feedera
Zdroj: Xiaomi

Navyše, samotná nádobka je dostatočne veľká na to, aby poňala 3,6 litra, respektíve 1,8 kg suchého krmiva. V našom prípade sme do nej vždy vysypali celý sáčok a o nič sme sa nestarali až do chvíle, kým sme neboli upozornení, že krmiva je málo. Čivave vydržal zásobník na cca 15 – 20 dní bez nutnosti dopĺňania.

Nefunguje elektrina? Xiaomi Smart Pet Food Feeder si poradí aj bez nej 

Xiaomi Smart Pet Food Feedera
Zdroj: Xiaomi

Vynikajúce na Xiaomi Smart Pet Food Feeder je, že ho môžete používať aj bez pripojenia do zástrčky. Zariadenie totiž obsahuje samostatný priestor pre štyri batérie, ktoré mu poskytnú dostatok energie na pomerne dlhé fungovanie.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Xiaomi chce byť prvá: Svoj elektromobil predstaví skôr, ako Apple. Kedy príde na trh?

Je to síce drobnosť, no existujú situácie, v ktorých to využijete. My sme ho napríklad vzali na dovolenku a položili ku stene, kde nebolo v blízkosti žiadne napájanie. Vďaka baterkám však inteligentný dávkovač krmiva fungoval ako obvykle.

Zabráni aj vysúšaniu. vďaka inteligentnému kŕmidlu od Xiaomi budú granule vždy čerstvé 

Xiaomi Smart Pet Food Feedera
Zdroj: Xiaomi

Súčasťou inteligentného kŕmidla je aj 360-stupňové kruhové tesnenie, ktoré zabraňuje prístupu vzduchu a vďaka ktorému nedochádza ku oxidácii krmiva. Granule, ktoré do svojho Xiaomi Smart Pet Food Feedera nasypete teda zostanú po celý čas čerstvé, čo je pre vášho psíka alebo mačku veľmi dôležité.

Pomôže tomu aj vymeniteľná vysúšacia kazeta, ktorá sa nachádza vo vrchnej časti otváracieho mechanizmu. Jej cena začína v samostatnom predaji od cca 7 €, no meniť ju budete skôr sporadicky. V ponuke ju majú napríklad tu.

V tejto súvislosti sa oplatí spomenúť, že zariadenie bolo navrhnuté tak, aby sa domáce zvieratá nijako nedostali ku granulám. Zároveň je dizajn unikátny v tom, že ho nie je možné ohrýzať.

Technické špecifikácie 

  • Farba: Biela
  • Vstup: 5,9 V⎓1,0 A
  • Menovitý výkon: 5,9 W
  • Rozmery: 311 × 180 × 387 mm
  • Objem: 3,6 l = 1,8 kg granúl
  • Hmotnosť: 3 kg
  • Dĺžka napájacieho kábla: 1,5 m

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn
Cena
Funkcie
ZDROJSvetApple - článok obsahuje affiliate linky, z ktorých máme províziu
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
inteligentne-krmidlo-zvierat-xiaomi-smart-pet-food-feeder-je-za-super-cenu-nakrmte-svojho-domaceho-milacika-cez-iphone-alebo-androidInteligentné kŕmidlo Xiaomi Smart Pet Food Feedera vám zjednoduší život. Zariadenie má veľkú nádobu na granule, ktorá je dobre chránená pred domácimi miláčikmi a dávkovanie funguje presne a hlave bezpečne. S týmto produktom máme veľmi dobrú skúsenosť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here