Vírusy sú dnes terčom mnohých ľudí. Je to hlavne pre to, že žijeme v digitálne dobe, kedy je väčšina zariadení digitálnych. Toto môže byť terčom hackerov. Dnes mi prišiel podozrivý email v ktorom ma vyzvali na zmenu hesla. Po kontaktovaní skutočnej Tatra Banky som zistil, že sa jedná o podvod!

Keď som si dnes čítal maily, videl som v ňom tento. Pod hlavičkou Tatra Banky bolo napísané:

- Reklama -

“Vážený zákazník On 11.22.2015. Naše bezpečnostné internetový systém detekoval pokus the prístup k vášmu účtu Tatrabanka z neznámej adresy IP v Rumunsku. Ak nie vy. Prosím aktualizujte informácie kliknutím in nižšie odkaz.”

Celý mail si môžeš pozrieť tu:

IMG_0185

Podvod

Mail bol už na prvý pohľad nedôveryhodný. Po kliknutí na odkaz ma to presmerovalo na stránku, skoro totožnú s Internet bankingom od Tatra banky, viď. obrázok nižšie.

IMG_0186

Nenechaj sa ale ovplyvniť. Jedná sa o podvod!

Po tomto maily som kontaktoval Tatra banku, ktorej som povedal o čo sa jedná. Tá ma hneď upozornila na to, že je to podvod a nemám poskytovať žiadne údaje.

Prišiel ti mail? Informuj Tatra Banku

Ak ti prišiel takýto mail a chceš zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu, môžeš tento podvodný mail poslať na adresu [email protected] Ak si niesi istý, či je mail skutočný alebo sa jedná o podvod, neváhaj a kontaktuj oficiálne stránky a kontakty danej spoločnosti!

Podobný mail od “Apple”

Po tom, čo som o tomto maily informoval našich redaktorov mi Michal hneď poslal podobný mail, ktorý ho ale vyzýval k osobným údajom pre iCloud. Tento mail je taktiež PODVOD!

IMG_0188IMG_0187

 

 

- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here