Apple iPad Air 2 nám hneď po predstavení vyrazil dych svojim fotoaparátom, dizajnom, výkonom a hlavne hrúbkou, ktorá ho so svojimi 6,1 mm zaradila na vrcholnú priečku medzi najtenšími tabletmi sveta. iPad v nej viedol až doteraz, kedy spoločnosť Dell predstavila svoj nový model Venue 8 700, ktorý je ešte tenší, ako Jablkové zariadenie! 

6,0 mm

V poslednej dobe, môžme mať pocit, že sa technologické spoločnosti akoby zbláznili! Je to preto, lebo ich zariadenia trpia na úkor svojho dizajnu. Posledným trendom je vytváranie čo najtenších zariadení, čo sa však podpisuje aj na ich výrazne nižšej výdrži batérie. iPad Air 2, ktorý je naozaj tenučký, doteraz viedol v rebríčku najtenších tabletov sveta. Po pár týždňoch ho však z neho zosadí konkurent od spoločnosti Dell, ktorý má len 6 mm. Tento rozdiel si v praxi určite nevšimnete, no 0,1 mm môže byť skvelý dôvod pre dokonalú reklamu či marketing!

ipadair2vid-614x367

Dell 8 700

Keď už sme načali tému tohto tabletu, patrilo by sa tiež o ňom čo to povedať. Tento nový tablet od spoločnosti Dell ponúka hliníkové telo, 8,4″ AMOLED displej, dodávaný od spoločnosti Samsung s rozlíšením 2560×1600 pixelov. O výkon sa postará štvorjadrový procesor Intel Z3500 a o operačnú pamäť slušných 2 GB. Úložisko bude mať 16 GB (malo by však byť rozšíriteľné pomocou SD karty). Operačný systém bude OS Android 4.4 KitKat. Tablet tiež ponúkne technológiu RealSense, ktorá pomocou troch kamier dokáže vytvárať 3D fotografie. Cena by sa mala pohybovať okolo 500 $ za kus.

Dell-Venue-8-7000 (2)

Verdikt

Aj napriek tomu, že Dell Venue 8 700 v podstate zosadil z trónu iPad Air 2, treba podotknúť, že je v inej kategórií tabletov. Tú otvoril Apple ešte v roku 2012 so svojim modelom mini, ktorý ponúkol 7,9″ displej. Nový Dell Venue 8 700 je teda konkurentom skôr pre tento tablet, ako pre iPad Air 2. Preto sa Apple môže stále chváliť prvenstvom minimálne vo svojej triede!

Dell-Venue-8-7000 (1)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.