Spoločnosť Samsung postavila skutočne plnohodnotného konkurenta pre iPhone 14 Pro Max. Nová vlajková loď Galaxy S23 Ultra, ktorú nájdete na predaj tu je technologicky nabitá v každom jednom smere a aby toho nebolo málo, po výkonnostnej stránke urobila obrovský pokrok.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Ako však ukázali výsledky testov portálu PhoneArena, ani vyšší takt procesora Snapdragon 8 Gen 2 z 3,2 GHz na 3,36 GHz nestačil na to, aby porazil svojho „úhlavného nepriateľa“, čip A16 Bionic od Apple. V jednej disciplíne ale exceloval.

V prvom rade treba spomenúť, že oba čipy sú vyrábané rovnakým 4 nm výrobným procesom, vďaka čomu vedia poskytnúť optimálny výkon a nízku spotrebu energie. Zatiaľ čo čip A16 Bionic sa spolieha na šesť jadier, Snapdragon 8 Gen 2 má až 8 jadier.

iPhone 14 Pro Max je jasný víťaz v oblasti CPU

Tim Cook - iPhone 14 Pro Max a iPhone 14 Pro
Zdroj: Unsplash / SCREEN POST (úprava redakcie)

A aj keď vyššie uvedené dáta hovoria v neprospech spoločnosti Apple, v hrubom porovnaní CPU v rámci Geekbench 5 testu sú výsledky jasné.

Zatiaľ čo Samsung Galaxy S23 Ultra dosiahol v jedno-jadrovom skóre 1583 bodov, iPhone 14 Pro Max sa pýšil výsledkom až 1884 bodov.

Reklama

A aby toho nebolo málo, zariadenie z Cupertina jasne viedlo aj vo viac-jadrovom teste, kde dosiahol Samsung 4937 bodov a iPhone 14 Pro Max až 5491 bodov. Nepomohlo teda ani vyššie taktovanie procesora Snapdragon 8 Gen 2.

Samsung zničil iPhone 14 Pro Max v náročnom teste GPU

Aby sme ale bolí féroví, treba spomenúť aj „B“. To v čom iPhone 14 Pro Max, ktorý dnes na Slovensku kúpite od 1 318 € skutočne neexceluje je grafický výkon (GPU).

Práve v tejto disciplíne – v náročnom nastavení, ho Samsung Galaxy S23 Ultra s 3828 bodmi pomerne výrazne prekonal. iPhone 14 Pro Max dosiahol v teste 3DMark Extreme „iba“ 1951 bodov.

Loopi Banner
Reklama

Na druhej strane, pokiaľ bola zvolená miernejšia varianta tohto testu, iPhone 14 Pro Max sa dokázal dostať až na 2327 bodov, zatiaľ čo Samsung Galaxy S23 Ultra dosiahol len 1951 bodov. Tu sa teda ukazuje, že čip A16 Bionic je v tejto oblasti slabší ale energeticky úspornejší.

Geekbench5 test iphone 14 Pro Max vs samsung galaxy s23 ultra
Zdroj: PhoneArena

Ktorý zo smartfónov by ste si dnes radšej kúpili vy? Dajte nám vedieť do komentára. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -