Áno je to tak! iPhone 5S vedie v rebríčkoch najpopulárnejších smartfónov sveta. Zahanbiť sa však nedalo ani pomaly tri roky staré 4S, ktoré celkovo obsadilo piatu pozíciu!

Najpopulárnejší smartfón sveta!

Podľa prieskumov ABI Research, ktorý predstavil Top 20 najpredávanejších smartfónov vôbec, sa iPhone 5S objavuje na prvej priečke! Predbehol tak dve verzie Samsungu Galaxy S4 a S3. Čo je však ešte prekvapujúcejšie, že iPhone 4S, ktorý bol predstavený ešte v roku 2011, obsadzuje celkovo piatu priečku, čo je po takmer troch rokoch od predstavenia výborné číslo. Celkovo však prvé priečky obsadili smartfóny od Samsungu a Apple. Pri ich trhovom podiele však nejde o žiadne prekvapenie. Spoločnostiam ako LG a Sony patria nižšie priečky. V tejto tabuľke sa však nachádza aj spoločnosť Xiaomi, ktorá sa v poslednom čase teší veľkej obľube zákazníkov! Všetky údaje sa vzťahujú k prvému kvartálu 2014.

abi-smartphones-july-2014
Top 5 – svetapple.sk

zdroj:9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.