Spoločnosť Apple je preslávená tým, že na rozdiel od ostatných výrobcov je posadnutá poskytovaním kvalitného softvéru aj pre niekoľko rokov staré zariadenia. A aj keď firma už pomerne dlhú dobu nevydala žiaden update pre iOS 12 (pôvodne z roku 2018), teraz sa to mení. Apple totiž sprístupnilo aktualizáciu iOS 12.5.6, ktorá je dostupná pre všetky iPhony, iPady či iPody Touch, na ktoré už nenainštalujete novšiu verziu.

Pozoruhodné je, že tento zoznam začína iPhonom 5S z roku 2013, ktorý čochvíľa oslávi svoje deviate narodeniny. Áno, až na tak staré produkty je možné novú aktualizáciu nainštalovať.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ponuka potom končí iPhonom 6 / 6 Plus, ktorý v dôsledku nedostatočnej operačnej pamäte RAM už nedostal podporu pre iOS 13 v roku 2019.

iOS 12.5.6 opravuje dôležité chyby zabezpečenia 

iPhone 6 Plus
Zdroj: Unsplash / OOI Jiet

No a čo nový update vlastne robí? Tak ako býva zvykom, spoločnosť Apple bola v tomto prípade dosť stručná a veľa toho neprezradila.

V poznámkach aktualizácie ale stojí, že novinka opravuje dve veľké chyby zabezpečenia, ktoré by teoreticky mohli byť použité proti majiteľom týchto zariadení. Ak teda chcete zostať v bezpečí, s updatom určite neváhajte.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Zároveň podotýkame, že iOS 12.5.6 bude zrejme jedna z posledných verzií operačného systému iOS 12, ktorú Apple vydáva. Treba si uvedomiť, že už je rok 2022 a technologický gigant pripravuje uvedenie operačného systému iOS 16, ktorému sa bude prioritne venovať.

Každopádne je však milé sledovať, ako tejto technologickej spoločností záleží na svojich používateľoch. Napíšte nám do komentára, či ešte používate zariadenie, ktoré iOS 12 podporuje. Ak áno, o aký Apple produkt ide?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -