Legendárny Keanu Reeves si zahral vo filme „John Wick: Kapitola 4„, pričom divákom ponúka neuveriteľnú porciu akcie, súbojov a napínavých scén. A aj napriek tomu, že tento film má až 169 minút, takže si blíži ku trom hodinám, Keanu Reeves v ňom nemal príliš náročnú úlohu po stránke dialógov. Téme sa venoval portál Deadline.

Zahraničné médium upozornilo na správu denníka The Wall Street Journal, ktorého redaktori sa rozhodli spočítať všetky slová, ktoré Keanu Reeves vo filme vyslovil. Ak máte radi dlhé dialógy viac ako akčné scény, film John Wick: Kapitola 4 sa vám zrejme páčiť nebude.

Počas celého filmu totiž hlavná postava v réžii Chada Stahelského vyslovila iba 380 slov, pričom až tretinu dialógov má tvoriť jedno slovo „Áno“.

John Wick: Kapitola 4 teda prekonáva aj svojho predchodcu John Wick: Kapitola 3, ktorý mal 101 minút a zaznelo v ňom iba 484 slov. Aj tak ale diváka dokázal držať v napätí do poslednej chvíle.

10 % všetkých slov uvidíte v traileri 

Deadline upozorňuje, že až 10 % všetkých slov, ktoré Wick vo filme povedal sa nachádzalo aj v traileri. V dve a pol minútovom klipe povie Keanu Reeves viac, ako v prvých 25 minútach samotného filmu.

Režisér ku tejto téme prezradil, že minimum dialógov pre Johna Wicka má svoj jasný dôvod. Do tvorby totiž zasahoval aj samotný Reeves, ktorý vyškrtol cca polovicu dialógov určených pre jeho postavu, ktoré sa objavovali v pôvodnom scenári.

John Wick: Kapitola 4 zarobil za prvý víkend balík 

John Wick 4
Zdroj: Lionsgate

Ako sa ale ukázalo, to že John Wick v podstate po celý čas mlčal nemalo žiaden negatívny dopad na reakcie divákov. Okrem fantastického 94 % hodnotenia na Rottentomatoes film dokázal stanoviť aj rekord v tržbách.

Počas prvého víkendu sa mu podarilo zarobiť až 73,5 miliónov dolárov, čo je za celú filmovú sériu najviac. Len pre porovnanie, celkové náklady na tvorbu filmu boli cca 100 miliónov amerických dolárov

BONUS: Mal John Wick: Kapitola 4 potitulkovú scénu? 

Áno, John Wick: Kapitol 4 má potitulkovú scénu, takže pokiaľ ste fanúšikmi celej série, určite vám odporúčame zostať v kine až do úplného konca.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste už nového Johna Wicka videli a ak áno, ako sa vám páčil. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Trailer: Brad Pitt v F1 príde na Apple TV+. Film stál 320 miliónov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -