Heslo ako ochrana našich osobných údajov vo svete informačných technológií už dávno nie je ani zďaleka tým najlepším bezpečnostným prvkom. Tento fakt si uvedomovali aj vedci z Georgia Institute of Technology a začali vyvíjať klávesnicu, ktorá sama dokáže identifikovať používateľa, ktorý na nej píše.

Svetlo sveta uzrel už aj prvý prototyp tohto zaujímavého riešenia ochrany nášho bezpečia. Zariadenie rozlišuje rýchlosť a silu stlačenia tlačidiel, na základe čoho identifikuje používateľa. Najskôr teda musí prebehnúť „kalibrovanie“, respektíve vytvorenie šablóny so štýlom písania. Zaujímavosťou je, že pokiaľ klávesnica zistí, že štýl písania sa nezhoduje so zvyklosťami majiteľa, môže napríklad zablokovať prístup do počítača.

“Čerešničkou na torte” je, že klávesnica nepotrebuje žiaden zdroj energie. Údermi do tlačidiel si totiž sama dokáže vyrobiť elektrickú energiu potrebnú pre svoju činnosť, respektíve napájanie iných malých zariadení. Keďže ide o prototyp je otázne či sa vôbec podobného zariadenia dočkáme.

Zdroj: itspecial.sk

Prečítajte si tiež  Zákazníci sa predsalen dočkali, Apple im vyreklamuje chybný MacBook!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.